reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

15

06 2021

Wianki już w ten weekend


Grodzisk News


Wianki już w ten weekend - Grodzisk News


W najbliższą sobotę na Stawach Walczewskiego odbędą się Grodziskie Wianki. Atrakcji nie zabraknie.


reklama Grodzisk mazowiecki

Noc Kupały – zwana też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą – to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku, która przypada około 21–22 czerwca. W Polsce Kościół katolicki, nie mogąc wykorzenić z obyczajowości, wywodzącej się z wierzeń słowiańskich, corocznych obchodów pogańskiej Sobótki, podjął próbę zasymilowania święta z obrzędowością chrześcijańską (stąd późniejsza wigilia św. Jana – potocznie zwana też nocą świętojańską i posiadająca wówczas wiele zapożyczeń ze święta wcześniejszego – obchodzona w nocy z 23 na 24 czerwca.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Grodziska impreza z tej okazji odbędzie się nieco wcześniej, bo 19 czerwca. Powód jest prosty – wtedy wypada weekend. Wydarzenia wystartują o godz. 14.00. Na początek warsztaty plastyczne prowadzone przez instruktorów z Centrum Kultury. Będą tez gry i zabawy, m.in. bańki mydlane, balony, eksperymenty z drukarką 3D, nauka kodowania informatycznego.

O 15.00 ruszą występy sceniczne. Najpierw będą pokazy taneczne, później księżycowe opowieści w wykonaniu  Teatru Małe Mi. Kolejnym punktem programu będzie koncert  Młodzieżowej Orkiestry Dętej  pod batutą Tomasza Kirszlinga. Później następny koncert, tym razem Grodziskiej Orkiestry Rozrywkowej wraz z solistami:  Iwoną Kmiecik i Kubą Jurzykiem oraz  Magdą Piątek i Krystianem Embradorą. Gościnnie wystąpi zespół TTBand.

Na zakończenie wieczoru występ zespołu wokalnego Zazula, który w swej twórczości czerpie inspirację szerokiego spektrum muzyki ludowej – polskiej, ukraińskiej, bułgarskiej.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.