reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA


AKTUALNOŚCI

Tenisowe emocje w Kozerkach. Mistrzostwa Polski U14 zakończone

W pierwszym tygodniu czerwca na terenie kompleksu Tenis Kozerki odbyły się „Mistrzostwa Polski U14 powered by Enervit”. Najlepsi młodzi adepci tenisa rywalizowali o medale mistrzostw kraju.

Uwaga. Będzie wzmożony ruch wojsk w regionie

Od najbliższej soboty przez kilka kolejnych dni w naszym regionie będzie można zaobserwować zwiększony ruch wojsk. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej uspokaja – to będą tylko ćwiczenia.

Wypadek na A2. Trzy osoby ranne

W czwartkowe popołudnie na autostradzie A2 w rejonie węzła Wiskitki doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ruch jest zablokowany.

Awaria na kolei

W czwartek przed południem doszło do awarii na podmiejskiej linii średnicowej. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów Kolei Mazowieckich m.in. na linii skierniewickiej.

Czas na wielkie otwarcie terenu rekreacyjno-sportowego w Jaktorowie!

Jaktorów jest gotowy na oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, który kosztem ponad miliona złotych powstał przy ul. Ostatniego Tura. Już w sobotę odbędzie się z tej okazji piknik dla mieszkańców z atrakcjami. Nie zabraknie również oficjalnego przecięcia wstęgi

3 mln zł dla Baranowa od CPK

Spółka Centralny Port Komunikacyjny przekazała trzem gminom: Baranów, Teresin i Wiskitki po 3 mln zł na rozwój infrastruktury komunalnej oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wczoraj zostały podpisane umowy na przekazanie dotacji.

Prokuratura ustala przyczyny śmiertelnego pożaru w Milanówku

Grodziska prokuratura nadzoruje postępowanie ws. pożaru, do którego doszło pod koniec maja na ul. Bagnistej w Milanówku. Zginął w nim 74-letni mężczyzna.

Tomasz Kafarski nowym trenerem Pogoni!

Wakat trenerski po Piotrze Stokowcu został szybko obsadzony. Nowym szkoleniowcem Pogoni Grodzisk jest od dziś (10 czerwca) Tomasz Kafarski. Doświadczony trener podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27, ale z opcją przedłużenia o kolejny rok.





NAJPOPULARNIEJSZE

Grodziski Dzień Dziecka przyciągnął tłumy

W niedzielę w Grodzisku odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie przyciągnęło masę dzieci i nie tylko. Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się również przyjazd zabytkowego pociągu Ty2-911.

Młoda mieszkanka Grodziska wśród wicemiss Mazowsza

19-letnia Julia Szpiglewska znalazła się w elicie mazowieckich piękności. Mieszkanka Grodziska i tegoroczna maturzystka zdobyła tytuł IV Wicemiss Mazowsza w dorocznym konkursie Polska Miss. Julia znalazła się w gronie 21 finalistek, a gala finałowa odbyła się w minioną niedzielę w jednym z warszawskich hoteli.

Baranów. Wiatrakowiec spadł na ziemię, są ranni

Do mrożącego krew w żyłach wypadku doszło dziś tuż po południu w Baranowie. Na polanę przy ul. Okopowej spadł wiatrakowiec z dwiema osobami na pokładzie. Po upadku statek powietrzny stanął w płomieniach, a znajdujący się w nim mężczyźni odnieśli obrażenia.

Śmiertelny wypadek w Starej Bukówce. Trasa S8 zablokowana [AKTUALIZOWANE]

Na trasie S8 trwają duże utrudnienia w kierunku Warszawy. Na wysokości Starej Bukówki doszło do tragicznego wypadku, w którym bus zderzył się z samochodem ciężarowym. Z informacji przekazanych nam przez służby w wynika, że dwie osoby był zakleszczone w busie. Jedna z nich pomimo reanimacji zmarła.

Zderzenie na rondzie przy Parku Skarbków. Duże utrudnienia

W środowe popołudnie przy grodziskim Parku Skarbków doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedno auto wylądowało na boku.

Pogoń w procesie licencyjnym na kolejny sezon. Zagra na swoim stadionie? Jest oświadczenie klubu

Pogoń Grodzisk w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że klub złożył do Polskiego Związku Piłki Nożnej komplet dokumentów w procesie ubiegania się o licencję na grę w Betclic 1. Lidze w sezonie 2026/27. Klub ma nadzieję, że w nowych rozgrywkach będzie już mógł korzystać ze swojego stadionu, jednak jako zastępczy wskazał obiekt w Pruszkowie.



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE

Akt notarialny podpisany! Jest zielone światło dla budowy hotelu w centrum Grodziska! [WIZUALIZACJE]

W Willi Niespodzianka włodarze Grodziska podpisali dziś z lokalnym deweloperem  A&I AHOUSE Sp. z o.o akt notarialny potwierdzający oddanie do użytkowania wieczystego na 99 lat działki sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej. Na terenie tym firma deweloperska wybuduje okazały hotel, a sygnowanie aktu notarialnego daje ku temu zielone światło!

Przybędzie zabudowy wielorodzinnej i usługowej w rejonie grodziskiego dworca. Jest nowy plan zagospodarowania

Na niedawnej sesji grodziskiej rady miejskiej przyjęto Przyjęto miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy dworcu kolejowym. Projekt obejmuje teren o powierzchni przeszło 3,5 hektara i dopuszcza między innym zabudowę wielorodzinną i usługową.

Pogoń w procesie licencyjnym na kolejny sezon. Zagra na swoim stadionie? Jest oświadczenie klubu

Pogoń Grodzisk w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że klub złożył do Polskiego Związku Piłki Nożnej komplet dokumentów w procesie ubiegania się o licencję na grę w Betclic 1. Lidze w sezonie 2026/27. Klub ma nadzieję, że w nowych rozgrywkach będzie już mógł korzystać ze swojego stadionu, jednak jako zastępczy wskazał obiekt w Pruszkowie.

GPA. Autobusem z Grodziska do Kampinoskiego Parku Narodowego. Z rowerem!

Od 1 maja ruszy zapowiadane i wyczekiwane połączenie między Grodziskiem Mazowieckim a Kampinoskim Parkiem Narodowym. Dodatkową atrakcją będzie fakt, że autobusy będą jeździć ze specjalnymi przyczepami na rowery.

Kiedy Pogoń zagra na swoim stadionie?

Wokół stadionu Pogoni stanęły wysokie słupy, na których zainstalowano nowe oświetlenie, pozwalające na rozgrywanie meczów po zmroku. To zarazem jeden z wymogów licencyjnych, które należy spełnić, aby klub mógł grać na własnym obiekcie w nowym sezonie Betclic 1. Ligi. Skoro jest oświetlenie – od razu pojawiły się pytania, czy Pogoń zagra u siebie od pierwszej kolejki. Zapytaliśmy o to władze klubu oraz urzędników odpowiedzialnych za modernizację stadionu.

Grodzisk. Skargi na spożywanie alkoholu w budynku dworca PKP. Jest problem czy go nie ma?

Do naszej redakcji spływają głosy od części mieszkańców Grodziska, którzy twierdzą, że w budynku dworca PKP często przebywają osoby spożywające tam alkohol. A co na to straż miejska...?



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.