W pierwszym tygodniu czerwca na terenie kompleksu Tenis Kozerki odbyły się „Mistrzostwa Polski U14 powered by Enervit”. Najlepsi młodzi adepci tenisa rywalizowali o medale mistrzostw kraju.
Od najbliższej soboty przez kilka kolejnych dni w naszym regionie będzie można zaobserwować zwiększony ruch wojsk. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej uspokaja – to będą tylko ćwiczenia.
W czwartkowe popołudnie na autostradzie A2 w rejonie węzła Wiskitki doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ruch jest zablokowany.
W czwartek przed południem doszło do awarii na podmiejskiej linii średnicowej. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów Kolei Mazowieckich m.in. na linii skierniewickiej.
Jaktorów jest gotowy na oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, który kosztem ponad miliona złotych powstał przy ul. Ostatniego Tura. Już w sobotę odbędzie się z tej okazji piknik dla mieszkańców z atrakcjami. Nie zabraknie również oficjalnego przecięcia wstęgi
Spółka Centralny Port Komunikacyjny przekazała trzem gminom: Baranów, Teresin i Wiskitki po 3 mln zł na rozwój infrastruktury komunalnej oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wczoraj zostały podpisane umowy na przekazanie dotacji.
Grodziska prokuratura nadzoruje postępowanie ws. pożaru, do którego doszło pod koniec maja na ul. Bagnistej w Milanówku. Zginął w nim 74-letni mężczyzna.
Wakat trenerski po Piotrze Stokowcu został szybko obsadzony. Nowym szkoleniowcem Pogoni Grodzisk jest od dziś (10 czerwca) Tomasz Kafarski. Doświadczony trener podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27, ale z opcją przedłużenia o kolejny rok.
W niedzielę w Grodzisku odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie przyciągnęło masę dzieci i nie tylko. Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się również przyjazd zabytkowego pociągu Ty2-911.
19-letnia Julia Szpiglewska znalazła się w elicie mazowieckich piękności. Mieszkanka Grodziska i tegoroczna maturzystka zdobyła tytuł IV Wicemiss Mazowsza w dorocznym konkursie Polska Miss. Julia znalazła się w gronie 21 finalistek, a gala finałowa odbyła się w minioną niedzielę w jednym z warszawskich hoteli.
Do mrożącego krew w żyłach wypadku doszło dziś tuż po południu w Baranowie. Na polanę przy ul. Okopowej spadł wiatrakowiec z dwiema osobami na pokładzie. Po upadku statek powietrzny stanął w płomieniach, a znajdujący się w nim mężczyźni odnieśli obrażenia.
Na trasie S8 trwają duże utrudnienia w kierunku Warszawy. Na wysokości Starej Bukówki doszło do tragicznego wypadku, w którym bus zderzył się z samochodem ciężarowym. Z informacji przekazanych nam przez służby w wynika, że dwie osoby był zakleszczone w busie. Jedna z nich pomimo reanimacji zmarła.
W środowe popołudnie przy grodziskim Parku Skarbków doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedno auto wylądowało na boku.
Pogoń Grodzisk w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że klub złożył do Polskiego Związku Piłki Nożnej komplet dokumentów w procesie ubiegania się o licencję na grę w Betclic 1. Lidze w sezonie 2026/27. Klub ma nadzieję, że w nowych rozgrywkach będzie już mógł korzystać ze swojego stadionu, jednak jako zastępczy wskazał obiekt w Pruszkowie.
W Willi Niespodzianka włodarze Grodziska podpisali dziś z lokalnym deweloperem A&I AHOUSE Sp. z o.o akt notarialny potwierdzający oddanie do użytkowania wieczystego na 99 lat działki sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej. Na terenie tym firma deweloperska wybuduje okazały hotel, a sygnowanie aktu notarialnego daje ku temu zielone światło!
Na niedawnej sesji grodziskiej rady miejskiej przyjęto Przyjęto miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy dworcu kolejowym. Projekt obejmuje teren o powierzchni przeszło 3,5 hektara i dopuszcza między innym zabudowę wielorodzinną i usługową.
Pogoń Grodzisk w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że klub złożył do Polskiego Związku Piłki Nożnej komplet dokumentów w procesie ubiegania się o licencję na grę w Betclic 1. Lidze w sezonie 2026/27. Klub ma nadzieję, że w nowych rozgrywkach będzie już mógł korzystać ze swojego stadionu, jednak jako zastępczy wskazał obiekt w Pruszkowie.
Od 1 maja ruszy zapowiadane i wyczekiwane połączenie między Grodziskiem Mazowieckim a Kampinoskim Parkiem Narodowym. Dodatkową atrakcją będzie fakt, że autobusy będą jeździć ze specjalnymi przyczepami na rowery.
Wokół stadionu Pogoni stanęły wysokie słupy, na których zainstalowano nowe oświetlenie, pozwalające na rozgrywanie meczów po zmroku. To zarazem jeden z wymogów licencyjnych, które należy spełnić, aby klub mógł grać na własnym obiekcie w nowym sezonie Betclic 1. Ligi. Skoro jest oświetlenie – od razu pojawiły się pytania, czy Pogoń zagra u siebie od pierwszej kolejki. Zapytaliśmy o to władze klubu oraz urzędników odpowiedzialnych za modernizację stadionu.
Do naszej redakcji spływają głosy od części mieszkańców Grodziska, którzy twierdzą, że w budynku dworca PKP często przebywają osoby spożywające tam alkohol. A co na to straż miejska...?
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.