TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

Podkowa Leśna wiadomości, strona 8

Ostatni gwizdek na składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza - Grodzisk News

24

02 2022

Ostatni gwizdek na składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Do 27 lutego można składać projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Zarząd województwa mazowieckiego zadecydował o przedłużeniu terminu o tydzień. – Docierały do nas sygnały od wnioskodawców, że ze względu na ferie, których termin pokrył się z czasem na składanie projektów, może zabraknąć im czasu na odpowiednie przygotowanie wniosków i, co istotne, zebranie wymaganej liczby podpisów. Dlatego wydłużyliśmy termin naboru – informuje marszałek Adam Struzik. W puli jest 25 mln zł.

Co dalej z Lasem Młochowskim? - Grodzisk News

24

02 2022

Co dalej z Lasem Młochowskim?

Pod petycją „Las Młochowski dla ludzi nie dla tartaków” podpisało się do końca roku 3511 osób. Swoje poparcie wyraziły też Rady Miejskie trzech gmin, których mieszkańcy korzystają z uroków „Młochowszczaka” – Nadarzyn, Brwinów oraz Podkowa Leśna.

Uchodźcy z Ukrainy trafią do Dębaku? Jest komentarz burmistrza Podkowy - Grodzisk News

22

02 2022

Uchodźcy z Ukrainy trafią do Dębaku? Jest komentarz burmistrza Podkowy

Sytuacja na Ukrainie po wkroczeniu wojsko rosyjskich stała się bardzo poważna. Politycy w publicznych przemówieniach wyrażają „solidarność z Ukrainą i gotowość dalszej pomocy”, ale co poza słowami? Czy ośrodek w podkowiańskim Dębaku będzie przyjmował ewentualnych uchodźców zza wschodniej granicy? Postanowiliśmy to sprawdzić.

PGE: Jeszcze kilka tysięcy odbiorców bez prądu w oddziale Warszawa - Grodzisk News

22

02 2022

PGE: Jeszcze kilka tysięcy odbiorców bez prądu w oddziale Warszawa

Z informacji przekazanych dziś przez PGE Dystrybucja wynika, że w całym oddziale Warszawa aktualnie wyłączonych jest ok. 120 stacji transformatorowych, a skutki działania żywiołu odczuwa około czterech tysięcy odbiorców, w tym także mieszkańcy gmin naszego powiatu. Energetycy poinformowali, że w pierwszej kolejności usuwane są awarie linii średniego i wysokiego napięcia.

Ruszają programy wsparcia od samorządu Mazowsza. W puli miliony dla gmin - Grodzisk News

21

02 2022

Ruszają programy wsparcia od samorządu Mazowsza. W puli miliony dla gmin

W ubiegłym roku w Warszawie oraz subregionach warszawskim wschodnim i zachodnim dzięki pomocy samorządu województwa mazowieckiego zrealizowano 643 inwestycje. Ile będzie w tym roku? To zależy od aktywności i potrzeb beneficjentów. Na co można pozyskać pieniądze? Remonty dróg, obiekty sportowe, nowe samochody dla OSP, remonty strażnic, inwestycje poprawiające jakość powietrza i klimatu, inicjatywy sołectw i działkowców czy wsparcie dla seniorów i młodzieżowych rad to tylko przykłady działań. Na ten cel jest ok 230 mln zł.

680 interwencji w związku z wichurą. Będą kolejne - Grodzisk News

21

02 2022

680 interwencji w związku z wichurą. Będą kolejne

Strażacy w całym kraju, także w naszym powiecie mają pełne ręce roboty. Tylko od 17 lutego do rana 21 lutego strażacy odnotowali 680 zgłoszeń z prośbami o interwencję w związku ze skutkami wichury. A spływają kolejne i w następnych dniach może być podobnie.

Strażacy cały czas na froncie walki z żywiołem [FOTO] - Grodzisk News

21

02 2022

Strażacy cały czas na froncie walki z żywiołem [FOTO]

Wiatr dziś znów wieje, a strażacy wciąż usuwają negatywne skutki żywiołu, który szalał przez weekend. Dziś zaglądamy do Milanówka i ponownie do Podkowy.

Planowane wyłączenia prądu w regionie - Grodzisk News

20

02 2022

Planowane wyłączenia prądu w regionie

Zakład energetyczny PGE Dystrybucja podał, gdzie nadchodzących dniach wyłączy prąd w związku z konserwacją urządzeń elektrycznych.

IMGW znów wydaje ostrzeżenie w związku z silnym wiatrem - Grodzisk News

20

02 2022

IMGW znów wydaje ostrzeżenie w związku z silnym wiatrem

Choć wiatr istotnie zelżał w porównaniu do ostatnich dni, to w poniedziałek od rana ma jeszcze wiać, w porywach do 80–90 km/h. Meteorolodzy wydali w związku z tym kolejne ostrzeżenie.

Orkan Eunice zebrał gorzkie żniwo [FOTO] - Grodzisk News

20

02 2022

Orkan Eunice zebrał gorzkie żniwo [FOTO]

Ustała wichura, która przez kilka ostatnich dni i nocy targała nie tylko naszym regionem, ale i całym krajem. W naszym powiecie jeszcze wczoraj liczba zgłoszeń wynosiła około 300, a najmocniej ucierpiała Podkowa Leśna. Widać to na zdjęciach, które zamieszczamy poniżej.

W nocy kolejna wichura? IMGW znów wydał ostrzeżenie - Grodzisk News

18

02 2022

W nocy kolejna wichura? IMGW znów wydał ostrzeżenie

Wczorajsza wichura wyrządziła sporo szkód w regionie. Niestety, zdaniem meteorologów nadchodzi kolejna, jeszcze mocniejsza.

Ponad 100 zgłoszeń w powiecie - Grodzisk News

18

02 2022

Ponad 100 zgłoszeń w powiecie

Minionej doby porywisty wiatr wyrządził wiele szkód w naszym powiecie. Strażacy przyjęli około 110 zgłoszeń.

Ruszyła przebudowa ul. Sarniej - Grodzisk News

17

02 2022

Ruszyła przebudowa ul. Sarniej

Mieszkańcy wreszcie doczekali się przebudowy ul. Sarniej. Na początku miesiąca rozpoczęły się prace związane z modernizacją odcinka od ul. Króliczej do Myśliwskiej.
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.