TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

Milanówek wiadomości, strona 5

Mieszkańcy wybrali nowych sterników Milanówka i Żabiej Woli! - Grodzisk News

22

04 2024

Mieszkańcy wybrali nowych sterników Milanówka i Żabiej Woli!

Znamy wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza Milanówka i wójta Żabiej Woli. W mieście ogrodzie fotel gospodarza obejmie Artur Niedziński. Za sterami gminy z południa powiatu grodziskiego zasiądzie natomiast Maria Kłosiewicz.

Jaka cząstkowa frekwencja w wyborcza w Milanówku i Żabiej Woli - Grodzisk News

21

04 2024

Jaka cząstkowa frekwencja w wyborcza w Milanówku i Żabiej Woli

W Milanówku i Żabiej Woli trwa druga tura wyborów na burmistrza oraz wójta. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, cząstkowa frekwencja w obu głosowaniach wynosiła niespełna 14 procent.

W niedzielę druga tura w Milanówku i Żabiej Woli, a wkrótce cisza wyborcza - Grodzisk News

19

04 2024

W niedzielę druga tura w Milanówku i Żabiej Woli, a wkrótce cisza wyborcza

Już w niedzielę Polacy pójdą do urn, aby zagłosować w drugiej turze wyborów samorządowych. Wyborcza dogrywka odbędzie się także w Milanówku i Żabiej Woli. A już dziś od północy, aż do zamknięcia lokali wyborczych w niedzielny wieczór obowiązywać będzie cisza wyborcza.

Pożar warsztatu w Milanówku. Dwie osoby w szpitalu - Grodzisk News

18

04 2024

Pożar warsztatu w Milanówku. Dwie osoby w szpitalu

Cztery zastępy straży pożarnej gasiły ogień, którym objęty był warsztat samochodowy w Milanówku. Żywioł strawił sporą część obiektu. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala.

Festiwal Otwarte Ogrody w Milanówku już po raz dziewiętnasty - Grodzisk News

18

04 2024

Festiwal Otwarte Ogrody w Milanówku już po raz dziewiętnasty

Już po raz dziewiętnasty mieszkańcy Milanówka otworzą swoje ogrody przed sąsiadami i nie tylko. W ramach tegorocznej odsłony myślą przewodnią festiwalu będzie historia jedwabnictwa w związku ze stuleciem tego surowca w mieście. Mieszkańcy, którzy chcą włączyć swe posesje do programu wydarzeń mogą się zgłaszać do 10 maja.

Milanówek zaprasza na Bieg STO-nogi. Zapisy trwają - Grodzisk News

17

04 2024

Milanówek zaprasza na Bieg STO-nogi. Zapisy trwają

Milanowski Bieg STO-nogi to sportowa impreza, która na dobre lat funkcjonuje w kalendarzu wydarzeń miasta ogrodu. Nie inaczej będzie w tym roku. Kolejna odsłona biegu odbędzie się w czerwcu, a zapisy do startu w poszczególnych konkurencjach już trwają.

Działasz lokalnie? Dostaniesz dotacje na projekty. Trwa nabór wniosków - Grodzisk News

16

04 2024

Działasz lokalnie? Dostaniesz dotacje na projekty. Trwa nabór wniosków

Wcześniej w tym roku można było starać się o mikrodotacje w ramach projektu "Mazowsze lokalnie", teraz zaś ruszył coroczny nabór wniosków do programu grantowego "Działaj lokalnie". To już dziewiętnasta odsłona konkursu, w którym lokalne inicjatywy mogą otrzymać pieniądze na realizacje nowych i ciekawych pomysłów. Nabór wniosków potrwa do 13 maja włącznie.

Woda w Milanówku także „bezpieczna” do picia - Grodzisk News

15

04 2024

Woda w Milanówku także „bezpieczna” do picia

W czwartek grodziski sanepid ogłosił, że woda z wodociągu publicznego zdatna jest do picia. Dziś także Milanówek opublikował wyniki przeprowadzonych testów wody podawanej mieszkańcom przez swoje arterie. Ta ekspertyza również wykazała, iż woda może być bezpiecznie używana przez mieszkańców.

Gdzie i kiedy wyłączą prąd? - Grodzisk News

14

04 2024

Gdzie i kiedy wyłączą prąd?

Polska Grupa Energetyczna podała, gdzie i kiedy nastąpią wyłączenia energii elektrycznej w bieżącym tygodniu. Przerwy w dostawie prądu spowodowane będą koniecznością wykonania prac konserwacyjnych. Lista poniżej.

Milanówek ruszył z nową odsłoną budżetu obywatelskiego - Grodzisk News

11

04 2024

Milanówek ruszył z nową odsłoną budżetu obywatelskiego

Milanówek wystartował z kolejną w swojej historii odsłoną budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy miasta ogrodu do 25 maja będą mieli czas na składanie pomysłów inwestycji do realizacji z kasy obywatelskiej w 2025 roku.

Pasażerowie GPA skorzystają z nowych autobusów Solaris. Tak wyglądają pojazdy - Grodzisk News

11

04 2024

Pasażerowie GPA skorzystają z nowych autobusów Solaris. Tak wyglądają pojazdy

Pasażerowie Grodziskich Przewozów Autobusowych już wkrótce będą podróżować w bardziej komfortowych warunkach. Przewoźnik zakupił bowiem kolejne pojazdy nowej generacji. Kosztem ponad 13 mln zł tabor GPA zasili osiem autobusów typu Solaris Urbino 10,5.

Kto zasiądzie w pozostałych radach gmin naszego powiatu? - Grodzisk News

10

04 2024

Kto zasiądzie w pozostałych radach gmin naszego powiatu?

Wczoraj podsumowaliśmy sytuację w Grodzisku Mazowieckim, gdzie po wyborach samorządowych, wiadomo na pewno kto zostanie gospodarzem gminy, a kto przejmie mandat radnego po burmistrzu-elekcie Tomaszu Krupskim. A jak wyglądają składy rad w innych gminach? Sprawdzamy.

Kto wygrał w Milanówku Podkowie i Jaktorowie? - Grodzisk News

08

04 2024

Kto wygrał w Milanówku Podkowie i Jaktorowie?

Kontynuujemy przegląd wyników wyborów samorządowych w poszczególnych gminach naszego powiatu. Wiadomo już, że w Podkowie i Jaktorowie rozstrzygnięcia zapadły w pierwszej turze, w Milanówku zaś nastąpi ponowne głosowanie, ale z wyścigu wyborczego odpadł urzędujący jeszcze burmistrz miasta ogrodu.

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.