Bardzo poważne skutki mogło mieć zdarzenie na leśnej drodze w Sadych Budach. Osobowa Dacia straciła przyczepność na szutrowej nawierzchni i wypadła z drogi po czym dachowała i uderzyła w drzewo.
Milanówek wybrał wykonawcę i podpisał umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Moniuszki. Dzięki inwestycji do sieci będą mogły przyłączyć się lokalne posesje.
Miłośnicy planszówek z Grodziska i okolica mogą na czerwono zaznaczyć w kalendarzu daty 20 i 21 czerwca. Wówczas bowiem odbędzie się piąta już odsłona Festiwalu Planszowy Grodzisk. Dwudniowy festiwal będzie zarazem zwieńczeniem całego sezonu comiesięcznych spotkań z planszówkami w grodziskiej Mediatece. A na uczestników wydarzenia czekać będzie wiele opcji zdecydowanie wartych rozważenia!
Mieszkańcy części budynków w centrum Grodziska muszą przygotować się na brak wody w kranach. A nastąpi to w najbliższą środę.
Warszawska Kolej Dojazdowa sukcesywnie modernizuje swoją infrastrukturę. Niedawno zakończył się duży remont torowiska opiewający na ponad 40 mln zł. Teraz przewoźnik ogłosił przetarg na przygotowanie projektu kompleksowej przebudowy przystanku Warszawa Raków. Choć same prace budowlane są jeszcze melodią przyszłości, to posiadanie dokumentacji projektowej pozwoli wukadce zabrać się i za tę inwestycję.
Dobiegają końca kompleksowy remont oraz termomodernizacja budynku przy ul. Sowińskiego w Grodzisku. Obiekt przez lata był siedzibą grodziskiego Hufca ZHP, a po modernizacji pełnić będzie szereg funkcji integracyjno-kulturalnych dla mieszkańców.
Dzisiejszy poranek w Zboiskach rozpoczął się od interwencji służb. O godzinie 7:21 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o płonącym samochodzie osobowym, który zapalił się na jednej z prywatnych posesji. Ogień niemal doszczętnie strawił nadwozie pojazdu.
Grodzisk opublikował jak co roku raport o stanie gminy za 2025 r. Debata na temat poszczególnych aspektów raportu odbędzie się podczas czerwcowej sesji absolutoryjnej, w której wziąć udział mogą mieszkańcy. Tymczasem my już teraz spoglądamy na najważniejsze kwestie ujęte w raporcie.
W niedzielę w Grodzisku odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie przyciągnęło masę dzieci i nie tylko. Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się również przyjazd zabytkowego pociągu Ty2-911.
19-letnia Julia Szpiglewska znalazła się w elicie mazowieckich piękności. Mieszkanka Grodziska i tegoroczna maturzystka zdobyła tytuł IV Wicemiss Mazowsza w dorocznym konkursie Polska Miss. Julia znalazła się w gronie 21 finalistek, a gala finałowa odbyła się w minioną niedzielę w jednym z warszawskich hoteli.
Do mrożącego krew w żyłach wypadku doszło dziś tuż po południu w Baranowie. Na polanę przy ul. Okopowej spadł wiatrakowiec z dwiema osobami na pokładzie. Po upadku statek powietrzny stanął w płomieniach, a znajdujący się w nim mężczyźni odnieśli obrażenia.
Na trasie S8 trwają duże utrudnienia w kierunku Warszawy. Na wysokości Starej Bukówki doszło do tragicznego wypadku, w którym bus zderzył się z samochodem ciężarowym. Z informacji przekazanych nam przez służby w wynika, że dwie osoby był zakleszczone w busie. Jedna z nich pomimo reanimacji zmarła.
W środowe popołudnie przy grodziskim Parku Skarbków doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedno auto wylądowało na boku.
Pogoń Grodzisk w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że klub złożył do Polskiego Związku Piłki Nożnej komplet dokumentów w procesie ubiegania się o licencję na grę w Betclic 1. Lidze w sezonie 2026/27. Klub ma nadzieję, że w nowych rozgrywkach będzie już mógł korzystać ze swojego stadionu, jednak jako zastępczy wskazał obiekt w Pruszkowie.
W Willi Niespodzianka włodarze Grodziska podpisali dziś z lokalnym deweloperem A&I AHOUSE Sp. z o.o akt notarialny potwierdzający oddanie do użytkowania wieczystego na 99 lat działki sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej. Na terenie tym firma deweloperska wybuduje okazały hotel, a sygnowanie aktu notarialnego daje ku temu zielone światło!
Na niedawnej sesji grodziskiej rady miejskiej przyjęto Przyjęto miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy dworcu kolejowym. Projekt obejmuje teren o powierzchni przeszło 3,5 hektara i dopuszcza między innym zabudowę wielorodzinną i usługową.
Pogoń Grodzisk w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że klub złożył do Polskiego Związku Piłki Nożnej komplet dokumentów w procesie ubiegania się o licencję na grę w Betclic 1. Lidze w sezonie 2026/27. Klub ma nadzieję, że w nowych rozgrywkach będzie już mógł korzystać ze swojego stadionu, jednak jako zastępczy wskazał obiekt w Pruszkowie.
Od 1 maja ruszy zapowiadane i wyczekiwane połączenie między Grodziskiem Mazowieckim a Kampinoskim Parkiem Narodowym. Dodatkową atrakcją będzie fakt, że autobusy będą jeździć ze specjalnymi przyczepami na rowery.
Wokół stadionu Pogoni stanęły wysokie słupy, na których zainstalowano nowe oświetlenie, pozwalające na rozgrywanie meczów po zmroku. To zarazem jeden z wymogów licencyjnych, które należy spełnić, aby klub mógł grać na własnym obiekcie w nowym sezonie Betclic 1. Ligi. Skoro jest oświetlenie – od razu pojawiły się pytania, czy Pogoń zagra u siebie od pierwszej kolejki. Zapytaliśmy o to władze klubu oraz urzędników odpowiedzialnych za modernizację stadionu.
Do naszej redakcji spływają głosy od części mieszkańców Grodziska, którzy twierdzą, że w budynku dworca PKP często przebywają osoby spożywające tam alkohol. A co na to straż miejska...?
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.