reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

Brwinów wiadomości, strona 8

Nasze gminy wysoko w rankingu finansowym samorządu Terytorialnego - Grodzisk News

08

07 2021

Nasze gminy wysoko w rankingu finansowym samorządu Terytorialnego

Podkowa Leśna i Brwinów uplasowały się w ścisłej czołówce rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego. Wysokie miejscy przypadło też Grodziskowi.

Będą modernizacje obiektów sportowych w regionie, m.in. w Grodzisku i Milanówku - Grodzisk News

08

07 2021

Będą modernizacje obiektów sportowych w regionie, m.in. w Grodzisku i Milanówku

Remont boiska sportowego w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku, modernizacje kortów tenisowych w Milanówku i Cegłowie czy wreszcie modernizacja Orlika w Brwinowie. to kilka spośród 23 inwestycji z subregionu warszawskiego zachodniego, które otrzymają dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Na ich realizację w budżecie Mazowsza zarezerwowano ponad 3,8 mln zł.

Wodnej „przepychanki” ciąg dalszy. Burmistrz Podkowy wydał oświadczenie - Grodzisk News

04

07 2021

Wodnej „przepychanki” ciąg dalszy. Burmistrz Podkowy wydał oświadczenie

Wracamy do tematu "szorstkiej przyjaźni" pomiędzy Podkową Leśną a Brwinowem w kwestii przesyłu wody. Na stronie podkowiańskiego magistratu pojawiło się bowiem nowe oświadczenie burmistrza Artura Tusińskiego.

Mapa śmiertelnych wypadków drogowych 2021 - Grodzisk News

27

06 2021

Mapa śmiertelnych wypadków drogowych 2021

Podobnie jak w latach ubiegłych policjanci opublikowali wakacyjną mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Mapa ma działać na wyobraźnię kierujących, aby zdjęli nogę z gazu i prowadzili swoje pojazdy rozsądnie. Niestety, jednym z punktów na mapie jest gmina Jaktorów, gdzie wczoraj doszło do tragicznego wypadku...

Burmistrz Brwinowa też z absolutorium - Grodzisk News

25

06 2021

Burmistrz Brwinowa też z absolutorium

Czerwiec to tradycyjnie czas sesji absolutoryjnych. Dziś już informowaliśmy o udzieleniu wotum zaufania i absolutorium burmistrzowi Grodziska Grzegorzowi Benedycińskiemu. Podobnie stało się kilka dni wcześniej w przypadku włodarza Brwinowa Arkadiusza Kosińskiego.

Kryzys wodny w Brwinowie. Gmina organizuje dodatkowe dostawy dla mieszkańców - Grodzisk News

24

06 2021

Kryzys wodny w Brwinowie. Gmina organizuje dodatkowe dostawy dla mieszkańców

Brwinów cały czas boryka się z kryzysem wodnym. Szczególnie odczuwają to mieszkańcy sołectw na południu gminy – Zółwina i Owczarni. Wodociągowcy umożliwili mieszkańcom pobieranie wody z tzw. kranów czerpalnych zamontowanych na hydrantach.

Targowisko po godzinach [FOTO] - Grodzisk News

24

06 2021

Targowisko po godzinach [FOTO]

Zmodernizowane targowisko miejskie w Brwinowie to przestrzeń nie tylko dla handlu. Brwinowscy społecznicy też mają pomysły na zagospodarowanie tego miejsca.

W Brwinowie powstanie Park Niepodległości [FOTO] - Grodzisk News

23

06 2021

W Brwinowie powstanie Park Niepodległości [FOTO]

W południowej części Brwinowa przy ul. Lilpopa i Kraszewskiego powstanie Park Niepodległości. Częściowo zadrzewiony teren zostanie zagospodarowany na cele rekreacyjne i edukacyjne. Będzie to ogólnodostępna dla wszystkich, atrakcyjnie zaaranżowaną przestrzeń do wypoczynku, spacerów i relaksu.

Zakaz podlewania ogrodów i napełniania basenów. Burmistrz wydał zarządzenie - Grodzisk News

23

06 2021

Zakaz podlewania ogrodów i napełniania basenów. Burmistrz wydał zarządzenie

Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński zarządzenie o zakazie  podlewania ogrodów i napełniania przydomowych basenów w godzinach od 15.00 do północy. Ograniczenie ma związek z upałami oraz problemami z wodą w gminie.

Nowe czarne punkty wodne na Mazowszu. Gdzie nie wolno się kąpać? - Grodzisk News

21

06 2021

Nowe czarne punkty wodne na Mazowszu. Gdzie nie wolno się kąpać?

Samorząd województwa oraz mazowiecka policja przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Od 2009 roku w ramach wspólnej akcji przy szczególnie niebezpiecznych akwenach są umieszczane tablice ostrzegawcze, tzw. „czarne punkty wodne”. W tym roku na Mazowszu pojawią się trzy kolejne takie miejsca. Na liście są też miejsca z naszego regionu.

Przebudowy Polnej i Sadowej idą pełną parą - Grodzisk News

16

06 2021

Przebudowy Polnej i Sadowej idą pełną parą

Kompleksowa przebudowa ulicy Polnej w Otrębusach jest już na finiszu. A na początku lipca w jej pobliżu rozpoczną się kolejne roboty drogowe – przebudowa odcinka ul. Sadowej. Planowane zakończenie tej ważnej dla Otrębus inwestycji ma nastąpić jesienią.

Problemy z wodą Brwinowie a „szorstka przyjaźń” z Podkową - Grodzisk News

16

06 2021

Problemy z wodą Brwinowie a „szorstka przyjaźń” z Podkową

W ubiegłym tygodniu Brwinów borykał się przez kilka dni ze znacznie obniżonym ciśnieniem w całej gminie, wody nie było też przez pewien czas w Żółwinie. Mieszkańcy zastanawiali się, czy owe problem są pokłosiem nowej umowy dotyczącej przesyłu kranówki pomiędzy Brwinowem a Podkową Leśną. Przyczyną były jednak awarie sieci w obu miastach ogrodach, które niejako nałożyły się na siebie.

Kłęby dymu na autostradzie. Pożar busa, prawy pas na A2 zablokowany - Grodzisk News

16

06 2021

Kłęby dymu na autostradzie. Pożar busa, prawy pas na A2 zablokowany

Uwaga, spore utrudniane na A2 w kierunku Poznania. Na wysokości bramek w Brwinowie doszło do pożaru busa. Zdarzenie zablokowało ruch na prawym pasie, dostępny jest tylko lewy.


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.