reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

Brwinów wiadomości, strona 4

Przetarg na budowę szkoły w Parzniewie przedłużony. „Jesteśmy dobrej myśli” - Grodzisk News

19

07 2023

Przetarg na budowę szkoły w Parzniewie przedłużony. „Jesteśmy dobrej myśli”

Do przyszłego tygodnia Brwinów przedłużył nabór ofert w przetargu na budowę szkoły w Parzniewie. Mimo niepewne sytucji i skaczących cen na rynku materiałów budowlanych włodarze miasta ogrodu są dobrej myśli w kwestii wyboru wykonawcy.

Zderzenie trzech ciężarówek na A2. Dwie osoby w szpitalu - Grodzisk News

19

07 2023

Zderzenie trzech ciężarówek na A2. Dwie osoby w szpitalu

W środowy poranek na autostradzie A2 doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów ciężarowych. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Co słychać ws. modernizacji brwinowskiego tunelu? - Grodzisk News

18

07 2023

Co słychać ws. modernizacji brwinowskiego tunelu?

W drugiej połowie kwietnia Brwinów zakończył przeszło dwuletnie poszukiwania firmy, która wykona projekt gruntownej przebudowy tunelu pod torami kolejowymi. Postanowiliśmy sprawdzić, na jaki etapie są prace projektowej tej dużej i ważnej dla miasta inwestycji dziś – po upływie blisko trzech miesięcy.

Obiekty z Grodziska i Brwinowa w finale konkursu na modernizację roku - Grodzisk News

15

07 2023

Obiekty z Grodziska i Brwinowa w finale konkursu na modernizację roku

Hala sportowa w Grodzisku, a także zabytkowy pałac Wierusz-Kowalskich w Brwinowie znalazły się w finale konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali finałowej na Zamku Królewskim w Warszawie 27 września.

Ruszają rozbudowy dróg 719 i 720 - Grodzisk News

13

07 2023

Ruszają rozbudowy dróg 719 i 720

Ponad 23 mln zł – tyle w sumie samorząd Mazowsza wyda na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 720 w Brwinowie, czyli ul. Biskupickiej oraz przebudowę skrzyżowania DW 719 z ul. Przyszłości w Pruszkowie. Prace ruszą niebawem, bo już dziś podpisano umowy z wykonawcami obu inwestycji.

Staw w Parku Miejskim po renaturyzacji - Grodzisk News

10

07 2023

Staw w Parku Miejskim po renaturyzacji

Brwinów zakończył renaturyzację stawu w Parku Miejskim. Inwestycja podzielona na dwa etapy nadała obiektowi nowe „zielone” oblicze. Zbiornik został też odmulony i oczyszczony.

Przetarg na Biskupicką rozstrzygnięty - Grodzisk News

09

07 2023

Przetarg na Biskupicką rozstrzygnięty

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie rozstrzygnął przetarg na modernizację drogi wojewódzkiej nr 720 czyli ul. Biskupickiej w Brwinowie. Inwestycja pochłonie 11 mln zł.

Dofinansowania na 53 inwestycje w naszym regionie - Grodzisk News

03

07 2023

Dofinansowania na 53 inwestycje w naszym regionie

przeszło 5,7 mln zł pozwoli na zrealizowanie 53 ważnych dla mieszkańców inwestycji. Wśród nich są m.in. budowy świetlic wiejskich, renowacje miejsc pamięci, inicjatywy młodzieżowych rad gmin czy zakup sprzętu do nauczania zdalnego dla szkół. Umowy z gminami podpisał właśnie marszałek Mazowsza.

Mural inspirowany obrazem Grottgera ozdobił ścianę budynku - Grodzisk News

02

07 2023

Mural inspirowany obrazem Grottgera ozdobił ścianę budynku

Malowanie gustownych murali w przestrzeni publicznej stało się powszechną praktyką poszczególnych samorządów. I tak w Brwinowie na ścianie budynku przy ul. Dworskiej, pojawiła się praca nawiązująca do wnętrza autentycznej XIX-wiecznej kuźni, namalowanej przez Artura Grottgera na obrazie pn. "Kucie kos".

Arkadiusz Kosiński z absolutorium i wotum zaufania - Grodzisk News

01

07 2023

Arkadiusz Kosiński z absolutorium i wotum zaufania

Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński jest kolejnym włodarzem w regionie, który otrzymał absolutorium i wotum zaufania od rady gminy. Rajcy byli w tych kwestiach dość zgodni, choć nie jednogłośni.

Zielona obwodnica Grodziska idzie do realizacji z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza - Grodzisk News

29

06 2023

Zielona obwodnica Grodziska idzie do realizacji z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

475 zgłoszonych projektów, w tym aż 335 pozytywnie ocenione i ponad 103 tysiące oddanych głosów – tak wyglądała tegoroczna, rekordowa odsłona a Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Mieszkańcy zdecydowali o realizacji 82 przedsięwzięć , w tym 11 na terenie Warszawy i okolicznych powiatów.

Brwinów ponownie doceniony za rewitalizację pałacu - Grodzisk News

26

06 2023

Brwinów ponownie doceniony za rewitalizację pałacu

Gmina Brwinów została doceniona w konkursie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków za rewitalizację tamtejszego Pałacu Kultury. To kolejne wyróżnienie dla Brwinowa za tę inwestycję.

Skrzyżowanie z drogą 719 w Brwinowie odebrane po przebudowie - Grodzisk News

15

06 2023

Skrzyżowanie z drogą 719 w Brwinowie odebrane po przebudowie

Wczoraj zostało odebrane skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 719 z ul. Partyzantów w Brwinowie. To kolejna krzyżówka z drogą wojewódzką przebudowana w ostatnich latach na terenie gminy. I nie ostatnia...


Warning: Undefined variable $region_wiecej in /home/server702229/ftp/txt/lista.php on line 77📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.