TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

06 2022

Weź udział w konsultacjach ws. CPK


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: cpk.plWeź udział w konsultacjach ws. CPK - Grodzisk News


Spółka CPK ogłosiła dobrowolne konsultacje społeczne w ramach prac nad przygotowaniem raportu oddziaływania na środowisko do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dotyczącej budowy lotniska. Konsultacje potrwają do końca czerwca.


Konsultacje skierowane są przede wszystkim do mieszkańców Mazowsza Zachodniego, w tym gmin z naszego powiatu. – Gorąco namawiamy do wzięcia udziału w konsultacjach. Są one niezwykle ważne, ponieważ od ich wyniku będzie zależał przyszły wygląd naszej Małej Ojczyzny. W tym właśnie momencie mamy wpływ na to, czy nasze okolice pozostaną jednym z najpiękniejszych miejsc do mieszkania, czy też zostaną rozjechane przez buldożery – mówią samorządowcy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jaktorów opublikował nawet wzór wniosku, który podpisując, mieszkańcy wyrażają „stanowczy sprzeciw do przedstawionych przez Spółkę Centralny Port Komunikacyjny wariantów przebiegu linii kolejowych, które przechodzą przez teren gminy Jaktorów. Zarówno „wariant inwestorski”, jak i pozostałe dwa „warianty alternatywne” wskazują, że na terenie gminy Jaktorów mają zostać wybudowane nowe szlaki kolejowe, które będą w drastycznie negatywny sposób wpływać na lokalną społeczność. Przy tym inwestor nie zaproponował żadnych innych przebiegów linii, a także nie wziął pod uwagę stanowiska lokalnych samorządów przesłanego do spółki CPK w lutym bieżącego roku przez Wójta Gminy Jaktorów, które zminimalizowałoby szkody społeczne.” – czytamy w formularzu wniosku.

Wnioski te dostępne są TUTAJ. A podpisane można składać m.in. w jaktorowskim magistracie

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.