TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

10 2021

Weekend z dużą dawką tenisa stołowego w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Weekend z dużą dawką tenisa stołowego w Grodzisku - Grodzisk News


W sobotę i niedzielę w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a drużyny Bogorii rozegrają aż trzy spotkania w najwyższych klasach rozgrywkowych. Po raz pierwszy przed grodziskimi kibicami będą miały okazję zagrać zawodniczki Bogorii w rozgrywkach ekstraklasy.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Podopieczne trenera Zbigniewa Grześlaka zagrają swoje pojedynki zarówno w sobotę, jak i niedzielę. Po dobrym początku sezonu drużyna plasuje się na wysokim piątym miejscu w ligowej tabeli, z dorobkiem sześciu punktów. W sobotę o godzinie 14.00 grodziskie tenisistki stołowe zmierzą się z Akademią Zamojską Zamość. To właśnie ten rywal stanął naszym tenisistkom na drodze o awansu do ekstraklay wygrywając mecz barażowy. Jak się później okazało grodziski zespół i tak dostał się do najwyższej klasy rozgrywkowej (przejęcie miejsce od Dojlid Białystok). Będzie zatem dogodna szansa do rewanżu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dzień później przed zawodniczkami jeszcze trudniejsze wyzwanie, gdyż do naszej hali przyjeżdża bezsprzecznie najlepsza drużyna w historii ekstraklasy Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Zespół ten od 2005 roku zdobywa seryjnie tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski. Niedawno triumfował również w rozgrywkach kobiecej Ligi Mistrzów. Początek niedzielnego meczu o godzinie 11.30.

Prawdopodobny skład kobiecej Bogorii na weekendowy „dwumecz” to: Darya Kisel, Katarzyna Grzybowska-Franc, Aleksandra Falarz oraz Martyna Lis.

Również w niedzielę swoje spotkanie w grodziskiej hali zagra męska drużyna w LOTTO Superlidze. Przeciwnikiem w szóstej kolejce ligowej będą UKS Dojlidy Białystok. Start tego meczu o godzinie 16.00 Niestety gracze Bogorii borykają się z problemami zdrowotnymi. Z tego powodu do Polski na mecze nie przyleci ulubieniec grodziskiej publiczności Panagiotis Gionis.

–Panos od dłuższego czasu narzeka na ból ścięgien Achillesa i potrzebuje przerwy od rywalizacji. Pod dużym znakiem zapytania stoi również gra Pavla Sirucka. Czech z kolei od początku sezonu narzeka na ból barku. Pod nieobecność wspomnianej dwójki szansę gry dostanie być może Sun Shiyu lub któryś z juniorów występujących w I lidze. Ostatnio z bardzo dobrej strony w Grand Prix Polski Juniorów zaprezentował się Michał Gawlas. Piórkowiec Bogorii stanął na trzecim stopniu podium i był blisko awansu do finału – wylicza grodziski klub.

–Oprócz dobrego widowiska sportowego bardzo liczymy na wsparcie nieocenionych kibiców, których zapraszamy na te trzy spotkania. Szczególnie zachęcamy do kibicowania dziewczynom, które po raz pierwszy będą miały szansę zagrać przed grodziską publicznością – dodaje.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.