jacuzzi ogrodowe

19

05 2024

Weekend pod znakiem zwycięstw grodziskich piłkarzy i koszykarzy

To był zdecydowanie udany weekend dla grodziskich drużyn. Na trzy kolejki do końca sezonu piłkarskiego Pogoń jest już niemal o włos od awansu do drugiej ligi. Grodziski Klub Koszykarski z kolei zwycięsko zaczął sezon w rozgrywkach 3X3!

Pewna wygrana Pogoni w Mławie

Liderzy tabeli trzeciej ligi pojechali na sobotni mecz z Mławianką Mława po historycznym zwycięstwie na własnym boisku z Concordią Elbląg aż 15:0! Byli więc pewni swojej mocy i dobrej formy, a poczucie siły dodatkowo wzmagał fakt sześciopunktowego prowadzenia w ligowej tabeli.

Od pierwszych minut na boisku w Mławie widać było przewagę w grze po stronie piłkarzy Marcina Sasala. Dość długo jednak nie znajdowało to odzwierciedlenia w wyniku, a jedynego gola w pierwszej połowie strzelił w 26. minucie dla Pogoni Ołeksij Zinkewycz.

Worek z trafieniami do bramki rozwiązał się za to tuż po przerwie, bowiem już w 49. minucie na 2:0 podwyższył Damian Jaroń, cztery minuty później na 3:1 strzelił Nikodem Niski. Wcześniej, w 51. minucie, trafienie dla gospodarzy zaliczył Ołeksandr Masałow.

W minucie 63. było już 4:1 dla grodziszczan po samobójczej bramce Eryka Mikołajewskiego, a rezultat na 5:1 ustalił Ołeksij Zinkewycz.

Po zwycięstwie w Mławie Pogoń ma nadal sześć punktów przewagi nad Legią II Warszawa, która wygrała mecz z GKS-em Wikielec 1:0, dzięki trafieniu Michała Kucharczyka w 48. minucie.

Trener Pogoni podkreślał w pomeczowych wypowiedziach, że celem jest zdobywanie punktów przybliżających drużynę do upragnionego awansu, ale ważny jest także styl gry. – Chcemy zdobywać gole i grać ładnie. Wiedzieliśmy, że w Mławie jest trudny teren, na którym Mławianka ostatnio wygrywała. Nastawaliśmy się na grę z kontrataku, która przyniosła dużo sytuacji podbramkowych i gole. Teraz szykujemy się do kolejnego meczu – powiedział trener Marcin Sasal.

Ów następny mecz Pogoń rozegra w Grodzisku 25 maja ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

GKK Grodzisk triumfuje w streetballu
W glorii zwycięstwa do Grodziska wrócili również koszykarze GKK, którzy od zwycięstwa w całym turnieju rozpoczęli sezon w koszykówce 3X3. Drużyna pod opieką trenera Radosława Kusego nie miała sobie równych w czwartej edycji turnieju Ursus StreetBall Cup.

Przez fazę grupową Grodziski Klub Koszykarski przebrnął ze spokojem, a w ćwierćfinale ograł silną drużynę Hutnicze Wilki 2. W półfinale zaś nasz zespół zmierzył się z... pierwszym zespołem Hutniczych Wilków, które mają w składzie zawodników I i II ligi (finalista MP 3x3 z zeszłego sezonu).

GKK w składzie: Antoni Michalski, Patryk Jasiński, Hubert Miłak, Cyprian Zięba wygrywa półfinałowy pojedynek pewnie przed czasem – 15:7 (gra toczy się do 15 zdobytych punktów lub 7 minut). W finale po zaciętym meczu nasz zespół pokonał drużynę Kuce z Bronksu 14:13 i wygrał cały turniej, a Michalski został wybrany MVP turnieju.