29 09 2015

Weekend pod znakiem grodziskich uroczystości

29.09.2015, godz.: 07:34
Weekend pod znakiem grodziskich uroczystości
fot. grodzisk.pl

Miniony weekend obfitował w ważne dla Grodziska wydarzenia. Nie zabrakło na nich mieszkańców, jak również ważnych osobistości, z marszałek sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską na czele.

Wszystko zaczęło się w sobotnie południe od „Spotkania sąsiedzkiego” na placu zabaw przy ul. Reymonta. Okoliczni mieszkańcy mogli ocenić efekty kompleksowej modernizacji drogi. Na gości czekało sporo atrakcji a wśród nich pokazy ratownictwa medycznego Ochotniczej Straży Pożarnej z Grodziska, zjazd zabytkowych samochodów i grupy motocyklowej, gry i zabawy z animatorami oraz lody dla najmłodszych uczestników.

Po dwóch godzinach cała kawalkada przeniosła się do budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ulicy Kilińskiego. Choć dzieci już od miesiąca uczą się w nowej szkole, to dopiero sobota była oficjalnym dniem oddania do użytku społeczności praktycznie nowo wybudowanego obiektu, a zarazem największej tegorocznej inwestycji gminy. Uroczystość uświetniła swoją obecnością marszałek sejmu Małgorzata Kidawa Błońska.

A to wcale nie był koniec. Nazajutrz, w niedzielę o godz. 11.00 mieszkańcy licznie przybyli na oficjalne uroczystości nadania rondu u zbiegu ulic Emilii Plater i Radońskiej imienia Wacławy „Ady” Obłękowskiej. To postać, która na trwałe zapisała się w pamięci grodziskiej społeczności, szczególnie dla rozwoju miejscowej oświaty, ale nie tylko. Jako radna miejska zabiegała o gazyfikację ulic Montwiłła, Waryńskiego, Zaścianek, Kłopot i innych. Dzięki jej staraniom utwardzony i zagospodarowany został teren obecnego targowiska miejskiego. Była także inicjatorką budowy pomnika upamiętniającego nauczycieli, którzy zginęli w czasie okupacji hitlerowskiej. Za całokształt pracy została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata