reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

20

05 2024

We wtorek rusza wymiana wind na PKP


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Jutro (21 maja) PKP Polskie Linie Kolejowe rozpocznie prace związane z wymianą wind w przejściu podziemnym dworca PKP w Grodzisku Mazowieckim. Prace potrwają kilka miesięcy i pojawią się utrudnienia.


Pod koniec stycznia informowaliśmy, że PKP PLK wybrały wykonawcę wymiany wind na grodziskim dworcu. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i podróżnych, bowiem dotychczasowe dźwigi nie miały najlepszej opinii przez awarie, do których dochodziło stosunkowo często. Choć trzeba też przyznać, że zdarzały się akty wandalizmu, które również unieruchamiały windy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak już w przyszłym tygodniu rusza wymiana starych dźwigów na nowe. – Informujemy, że od dnia 21.05.2024 r. zostaną wyłączone z eksploatacji trzy dźwigi osobowe w przejściu podziemnym pod torami na stacji Grodzisk Mazowiecki oraz będą wprowadzone lokalne zawężenia przejścia w tunelu w miejscach prowadzonych robót budowlanych prowadzących do wymiany urządzeń na nowe dźwigi osobowe z napędem elektrycznym. Planowane zakończenie robót wraz z oddaniem do eksploatacji nowych wind do dnia 30.12.2024 r. Za utrudnienia przepraszamy – czytamy w komunikacie grodziskiego ratusza.

Jednak zwężenia w przejściu podziemnym to nie jedyne utrudnienia jakie będą związane z wymianą wind w Grodzisku. Od 10 czerwca do końca sierpnia wyłączona z eksploatacji zostanie krawędź peronu nr 1 przy torze nr 4 oraz wejście schodowe wraz z pochylnią od strony parku przy ul. 1 Maja. Pochylnia po drugiej strony torów będzie funkcjonować. Natomiast tydzień wcześniej (3 czerwca) pojawią się ograniczenia związane z parkowaniem przy PKP. Zostanie zajęty bowiem części parkingu przy ulicy Bartniaka oraz nie będzie możliwości zaparkowania na drodze gruntowej wzdłuż toru nr 4. Taki stan rzeczy ma potrwać do końca września.

We wtorek rusza wymiana wind na PKP - Grodzisk NewsZ kolei od 1 września do 13 grudnia zostanie wyłączona z eksploatacji krawędź peronu nr 2 przy torze nr 14.

Koszt wymiany wind to około 8 mln zł netto.

💬︎   dodaj komentarz

1

1
21-05-2024 17:29

1

1
29-05-2024 10:26

1

1
17-06-2024 08:53
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.