06 07 2020

Ważne terminy przed drugą turą wyborów

06.07.2020, godz.: 07:32
Ważne terminy przed drugą turą wyborów
fot. GrodziskNews

12 lipca Polacy w kraju i za granicą będą głosować w drugiej turze wyborów prezydenckich. Aby móc zagłosować trzeba pamiętać o kilku ważnych datach i sprawach. 

Do wtorku, 7 lipca można dopisywać się do spisu wyborców Jeżeli zrobiliście to przed turą przed pierwszą turą nie trzeba tego czynić ponownie.

Do piątku, 10 lipca można dostać zaświadczenie o prawie do głosowanie. Dotyczy to osób, które wyjeżdżają, a chciałyby wziąć udział w głosowaniu. Dzięki zaświadczeniu można będzie zagłosować w dowolnym obwodzie wyborczym na terenie kraju i za granicą. Jeżeli złożyliście wniosek o zaświadczenie przed pierwszą turą, to otrzymaliście dwa zaświadczenia – zarówno na pierwszą jak i drugą turę (w takim przypadku nie otrzymacie już kolejnego zaświadczenia).

Ważna jest także kwestia dotycząca głosujących korespondencyjnie. Osoby, które wybrały ten sposób w pierwszej turze, w drugiej mogą zagłosować wyłącznie tą samą drogą. 7 lipca, to ostatni dzień na zgłoszenie się do głosowania korespondencyjnego dla osób przebywających na kwarantannie. Dla pozostałych osób termin zgłoszenia do głosowania korespondencyjnego tylko w II turze minął 30 czerwca.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.