08 11 2019

Wątpliwości wokół parkowania przy nowym ratuszu

08.11.2019, godz.: 19:25
Wątpliwości wokół parkowania przy nowym ratuszu
fot. Pixabay

Nasz niedawny tekst o postępach na budowie nowego grodziskiego ratusza sprokurował pytania mieszkańców o miejsca do parkowania. Obawiają się oni bowiem, że po przenosinach pracownicy urzędu zajmą parking przy centrum kultury. Co na to burmistrz?

– Czy udało się Państwu dowiedzieć albo czy mogą Państwo dopytać włodarzy, w którym miejscu znajdzie się parking dla tych 120 osób pracujących w nowym ratuszu? Czy plan ratusza przewiduje parking podziemny, czy te 120 pracowników ratusza będzie po prostu parkować na parkingu przy Centrum Kultury? – zwróciła się z pytaniem do redakcji jedna z czytelniczek.

– Świetne pytanie. Później będzie płacz, że nie ma gdzie zaparkować, a opłaty za godzinę parkowanie w centrum wzrosną do 10 złotych – wtóruje jej druga.

Postanowiliśmy kuć żelazo, póki gorące i od razu zagadnąć burmistrza o tę sprawę. – W planie budowy ratusza nie ma parkingu podziemnego, ale zamierzamy w dalszym ciągu korzystać z dużego parkingu przy obecnym urzędzie. Będzie on dla pracowników obligatoryjny, być może wprowadzimy listę numerów rejestracyjnych – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Na pewno chcemy, aby parking przy centrum kultury był dostępny dla mieszkańców grodziska oraz interesantów nowego ratusza – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579412816000)