TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

11 2023

Warszawska w Podkowie do przebudowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsWarszawska w Podkowie do przebudowy - Grodzisk News


Podkowiański magistrat zamierza przebudować ul. Warszawską w mieście ogrodzie. Są już oferty na to zadanie.


W Podkowie Leśnej sukcesywnie poprawiany jest stan kolejnych ulic. Obecnie prowadzone są prace m.in. na Grabowej i Miejskiej, a w niedalekiej przyszłości powinna ruszyć przebudowa kolejnej drogi – ul. Warszawskiej na odcinku od Brwinowskiej do ul. Wróbla.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Urząd Miasta Podkowa Leśna jest w trakcie wyboru wykonawcy. Przetarg obejmuje zastępujące zadania: przebudowę ul. Warszawskiej w zakresie budowy chodnika wraz z odwodnieniem (zadanie nr 1) oraz w zakresie budowy jezdni i pozostałych elementów infrastruktury (zadanie nr 2). W zakres prac wchodzi m.in. wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów, chodników z kostki, zabezpieczenie elementów infrastruktury sanitarnej, gazowej, przebudowa urządzeń telekomunikacyjnych i elektrycznych, a także wykonanie odwodnienia (rozsączanie wód opadowych i roztopowych do gruntu).

Na odcinku od ul. Wróblej do ul Brwinowskiej zaprojektowano jezdnię jezdnojezdniową, dwupasową. Ze względu na planowane lokalne zawężenie pasa ruchu mającego na celu spowolnienie ruchu zastosowano szerokości pasów ruchu wynoszące 2,5m. Na całym odcinku zaprojektowano jednostronne pobocza (opaski) przepuszczalne, mające na celu umocnienie terenu w rejonie projektowanych miejsc lokalizacji elementów odwodnienia. Po stronie przeciwległej do projektowanego pobocza znajdzie się chodnik.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na dziewięć miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Jaki koszt inwestycji?
Miasto ogród zarezerwowało na ten cel 2,3 mln zł. Zostały już otwarte oferty na to zadanie, a dwie z nich mieszczą się w zakładanym budżecie. Najniższa opiewa na 1,99 mln zł, a kolejna na blisko 2,29 mln zł. Ostatnia, najwyższa propozycja to 2,84 mln zł. Wygląda więc na to, że uda się wyłonić wykonawcę w tym postępowaniu.

Warszawska w Podkowie do przebudowy - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.