![Warszawa Zachodnia pięknieje. Prace bardzo zaawansowane [FOTO] - Grodzisk News](https://grodzisknews.pl/wiadomosci/2022/08/warszawa-zachodnia-pieknieje-prace-bardzo-zaawansowane-0.jpg)
Warszawa Zachodnia nie przypomina już tego czym była przez rozpoczęciem przebudowy. Stary i zniszczony kompleks kolejowy zastąpił nowoczesny obiekt, który robi wrażenie.
Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia ruszyła jeszcze w 2020 r. Jest to jedna z największych inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych będąca częścią zadania „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia”, które pochłonie 2 mld zł. Stacja w nowej odsłonie to m.in. zadaszone perony, ruchome schody, windy, system dynamicznej informacji oraz szerokie przejścia, a także łatwiejsze łączenie podróży w aglomeracji oraz dalekobieżnych z komunikacją miejską.
Roboty są już bardzo zaawansowane. – Prace na Warszawie Zachodniej skupiają się w dwóch obszarach. Na dojeździe od strony zachodniej budowane są wiadukty kolejowe. Wykonawca betonuje kolejne segmenty obiektów. Wykorzystuje przy tym dziesiątki maszyn: dźwigi, betoniarki, palownice i koparki. Kilkusetmetrowe wiadukty kolejowe usprawnią podróże koleją w aglomeracji warszawskiej. Będzie sprawne połączenie pociągiem z Radomia m.in. w stronę przystanków Warszawa Koło i Młynów na linii obwodowej. Budowane są nowe tory i rozjazdy, stawiane są słupy i rozwieszana jest sieć trakcyjna – informuję PKP Polskie Linie Kolejowe.
Robotnicy prowadzą również działania w tunelu dla pieszych, a w tym łączącym peron 9. z peronem 6. realizowane są roboty wykończeniowe. Jak podają kolejarze, budowane są też konstrukcje pod ruchome schody, kładzione są też instalacje i posadzki.
Kolejny etap prac będzie jednak wymagał wprowadzenia zmian w organizacji ruchu pociągów o czym pisaliśmy tutaj. Wejdą one w życie w dniach od 22 sierpnia do 3 września. Będą one związane z podłączaniem urządzeń do nowej nastawni zlokalizowanej w budynku LCS na stacji Warszawa Zachodnia. To duży kamień milowy, ponieważ w przyszłości ma to pozwolić na komputerowe zarządzanie ruchem kolejowym i zastąpienie dotychczasowego systemu przekaźnikowego. Takie rozwiązanie ma m.in. zwiększyć bezpieczeństwo.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Na tę wiadomość kibice Pogoni Grodzisk z pewnością czekali! Miasto wybrało firmę, która zajmie się budową nowego oświetlenia stadionu przy al. Mokronoskich. Nowa infrastruktura będzie spełniać wymogi licencyjne piłkarskiej centrali w kontekście rozgrywania meczów w pierwszej lidze.
Już na początku lutego w Grodzisku zabrzmią najpiękniejsze polskie przeboje w jazzowych aranżacjach. Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert „Śpiewnik”, poświęcony pamięci Marka Cabanowskiego – wielkiego pasjonata muzyki i lokalnego patrioty.
Grodzisk poznał oferty w przetargu rewitalizację deptaka na odcinku od ul. Spółdzielczej do ul. Zondka. Jest teraz na etapie oceny formalno-merytorycznej złożonych propozycji.
Już wkrótce Grodzisk Mazowiecki stanie się na jeden wieczór energetycznym centrum symfonii popu! 31 stycznia Hala CAiIS wypełni się przebojami ABBY i innych legend popu w symfonicznych aranżacjach. Dzięki potężnej orkiestrze i charyzmatycznym solistom poczujecie, jak muzyka łączy pokolenia i rozpala wspomnienia. A my już wiemy, kto wygrał bilety na koncert! Szczegóły poniżej.
Ważna informacja dla mieszkańców części Grodziska Mazowieckiego. W związku z nagłą awarią wodociągową, w środę, nastąpiły przerwy w dostawie wody. Służby techniczne pracują już nad usunięciem usterki.
Podkowa daje zielone światło w kwesti kompleksowe modernizacji ulic ważnych w węźle komunikacyjnym miasta ogrodu. Burmistrz Magdalena Eckhoff podpisała z firmą Robokop z Milanówka umowy na przebudowy ciągu ulicy Kwiatowej i ulicy Paproci, a w ramach drugiego zadania – ulic Sarniej i Głównej.
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 45-latka po kradzieży, której dokonał na swoich znajomych. Wkrótce okazało się, że mężczyzna był te z poszukiwany w celu odbycia kary.
Rusza właśnie dziesiąta, jubileuszowa edycja akcji „Koleją do Kultury”. Zasady inicjatywy są proste i bardzo korzystne dla pasażerów. Aby otrzymać zniżkę na wejściówkę do muzeum czy teatru, wystarczy okazać w kasie bilet Kolei Mazowieckich.
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.