reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

05 2024

W weekend zmiana organizacji ruchu na WKD


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W związku z kolejnym etapem prac na stacji Warszawa Zachodnia, na weekend zostanie zmieniona organizacja ruchu pociągów Warszawskiej Kolei Dojazdowej.


Przebudowa Warszawy Zachodniej jest już bardzo zaawansowana a prace często wpływają na ruch pociągów. W weekend podróżnych WKD czeka kolejna zmiana bowiem na dwa dni zostaną zamknięte oba tory na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Aleje Jerozolimskie. W związku z tym będzie obowiązywał specjalny rozkłąd jazdy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

ORGANIZACJA RUCHU NA LINII WKD
1. W dniach 25.05.2024 – 26.05.2024 (sobota – niedziela) nastąpi całodobowe wyłączenie z ruchu torów nr 1 i nr 2 na odcinku W-wa Reduta Ordona – W-wa Aleje Jerozolimskie. Ruch pociągów w związku z powyższym będzie prowadzony dwukierunkowo po każdym z torów od stacji Komorów do przystanku osobowego Warszawa Aleje Jerozolimskie.
2. Częstotliwość kursowania pociągów WKD w ww. dniach na pozostałych szlakach i odcinkach linii WKD wyniesie co 30 minut w ciągu dnia i pozostanie bez zmian w stosunku do standardowo obowiązującej organizacji ruchu.
3. W wymienionych powyżej dniach nie przewiduje się uruchamiania zastępczej komunikacji autobusowej WKD na trasie Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Aleje Jerozolimskie. W zamian za wycofane z ww. odcinka pociągi WKD nastąpi przejęcie obsługi przez zastępcze środki transportu autobusowego, tramwajowego i kolejowego, będące w dyspozycji innych organizatorów przewozów lub przewoźników (ZTM/WTP, Koleje Mazowieckie – KM), które zostaną udostępnione pasażerom WKD w ramach honorowania biletów WKD na obowiązujących dotychczas określonych odcinkach tras wytypowanych linii.
4. Na przystanku osobowym Warszawa Aleje Jerozolimskie będzie nadal obowiązywać punkt przesiadkowy zorganizowany pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZTM/WTP i pociągami KM. Pojazdy ZTM/WTP będą zatrzymywać się na przystankach autobusowych ZTM w obrębie zespołu przystankowego pn. „PKP WKD Aleje Jerozolimskie” zlokalizowanego na wiadukcie nad torami linii kolejowej WKD.

W związku z tymi zmianami bilety WKD będą honorowane niektórych autobusach i tramwajach Warszawskiego Transportgu Publicznego, a także pociągach Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. Szczegóły są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.