TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

26

03 2021

W weekend utrudnienia na WKD


Grodzisk News


foto: Piotr AntosW weekend utrudnienia na WKD - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała o kolejnych utrudnieniach związanych z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia. Organizacja ruchu będzie wyglądała podobnie jak poprzednio.


reklama Grodzisk mazowiecki

Zmiany dotyczą najbliższego weekendu (27-28 marca). W te dni ruch wukadek zostanie całkowicie wstrzymany (całodobowo, po obydwu torach) na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD. Pociągi tego przewoźnika będą kursować w relacjach Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Reduta Ordona oraz Milanówek Grudów – Warszawa Reduta Ordona z przesiadką dla podróżnych odbywających przejazd w relacji do centrum i z powrotem do zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) na przystanku osobowym „Warszawa Aleje Jerozolimskie”.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Ponadto:
1. Odcinek  Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD  będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów.
2. Na odcinku  Komorów – Warszawa Reduta Ordona  ruch pociągów będzie odbywał się dwukierunkowo po obydwu torach, tj. dwukierunkowo po torze nr 1 (tor prawy w kierunku od Warszawy do Komorowa, którym podstawowo będą się poruszały pociągi  w relacjach do/z Grodziska Mazowieckiego) oraz dwukierunkowo po torze nr 2 (tor prawy w kierunku od Komorowa do Warszawy, którym podstawowo będą się poruszały pociągi  w relacjach z/do Milanówka).
3. Na odcinku  Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.
4. Na przystanku osobowym  Warszawa Aleje Jerozolimskie  zostanie zorganizowany  punkt przesiadkowy  pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) WKD obsługującymi relację Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD. Pojazdy ZKA oznaczone jako  „ZA1”  będą zatrzymywać się na przystankach autobusowych ZTM w zespole przystankowym pn. „PKP WKD Aleje Jerozolimskie”, zlokalizowanych na wiadukcie nad torami linii kolejowej WKD.
5. W autobusach komunikacji zastępczej nie ma możliwości zakupu biletu WKD. Przypominamy, że bilety jednorazowe WKD można zakupić „na zapas” w kasach biletowych, biletomatach oraz punktach ajencyjnych (sklepach, kioskach) na linii WKD.
6. Podróżni korzystający z zastępczej komunikacji autobusowej zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego.  W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu.

Zasady zwrotu biletów oraz informacje na temat zakupu biletów na ZKA są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.