reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

08

04 2021

W weekend znów utrudnienia na WKD


Grodzisk News


W weekend znów utrudnienia na WKD - Grodzisk News


W najbliższy weekend podróżni muszą się liczyć ze sporymi zmianami na linii WKD. Mają one związek z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia.


reklama Grodzisk mazowiecki

Weekendowe zmiany na WKD to powoli tradycja. Prace w stolicy związane z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia postępują, ale nie mogą być prowadzone bez wpływu na ruch pociągów. W najbliższą sobotę i niedzielę znów zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów. Będzie też obowiązywał specjalny rozkład jazdy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD ruch pociągów zostanie całkowicie wstrzymany, natomiast organizacja będzie wyglądała w następujący sposób:
1. Pociągi WKD będą kursowały w następujących relacjach:
a)  Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Reduta Ordona
b)  Milanówek Grudów – Warszawa Reduta Ordona
z przesiadką dla podróżnych odbywających przejazd w relacji do centrum i z powrotem do zastępczej komunikacji autobusowej na przystanku osobowym „Warszawa Aleje Jerozolimskie”
2. Odcinek  Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD  będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów.
3. Na odcinku  Komorów – Warszawa Reduta Ordona  ruch pociągów będzie odbywał się dwukierunkowo po obydwu torach, tj. dwukierunkowo po torze nr 1 (tor prawy w kierunku od Warszawy do Komorowa, którym podstawowo będą się poruszały pociągi  w relacjach do/z Grodziska Mazowieckiego) oraz dwukierunkowo po torze nr 2 (tor prawy w kierunku od Komorowa do Warszawy, którym podstawowo będą się poruszały pociągi  w relacjach z/do Milanówka).
4. Na odcinku  Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.
5. Na przystanku osobowym  Warszawa Aleje Jerozolimskie  zostanie zorganizowany  punkt przesiadkowy  pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) WKD obsługującymi relację Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD. Pojazdy ZKA oznaczone jako  „ZA1”  będą zatrzymywać się na przystankach autobusowych ZTM w zespole przystankowym pn. „PKP WKD Aleje Jerozolimskie”, zlokalizowanych na wiadukcie nad torami linii kolejowej WKD.
6. W autobusach komunikacji zastępczej nie ma możliwości zakupu biletu WKD. Przypominamy, że bilety jednorazowe WKD można zakupić „na zapas” w kasach biletowych, biletomatach oraz punktach ajencyjnych (sklepach, kioskach) na linii WKD.
7. Podróżni korzystający z zastępczej komunikacji autobusowej zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego.  W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu.

Należy podkreślić, że w autobusach komunikacji zastępczej na całej uruchomionej relacji  Warszawa Śródmieście WKD - Warszawa Aleje Jerozolimskie  honorowane są  wszystkie bilety ZTM objęte ofertą Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD.

Szczegóły dotyczące zwrotu biletów są dostępne tutaj.

Rozkład jazdy pociągów WKD oraz ZKA ważny w dniach 10-11.04.2021 w relacji Grodzisk/Milanówek – Warszawa

Rozkład jazdy pociągów WKD oraz ZKA ważny w dniach 10-11.04.2021 w relacji Warszawa – Grodzisk/Milanówek


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.