reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

11 2023

W środę strajk na WKD? Maszyniści żądają podwyżek


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosW środę strajk na WKD? Maszyniści żądają podwyżek - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała o możliwych utrudnieniach, które mogą wystąpić w 15 listopada w godzinach porannych. Powodem jest planowany strajk maszynistów, którzy są niezadowoleni z wysokości wynagrodzenia i żądają podwyżki.


W najbliższą środę w godzinach od 6.00 do 8.00 pociągi WKD mogą się zatrzymać. Powód? Maszyniści chcą podwyżek. Jak poinformował w rozmowie z serwisem Interia Sławomir Centkowski, wiceprezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych, maszyniści żądają podwyższenia uposażenia o tysiąc złotych brutto z wyrównaniem od 1 lipca, a także o kolejne 800 zł od stycznia przyszłego roku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

WKD w oficjalnym komunikacie zaznaczyła, że podniosła uposażenie maszynistów. – Pomimo tego, że Zarząd Spółki wypłacił pracownikom podwyżki wynagrodzeń od dnia 1.07.2023 r. w wysokości 500 zł brutto/os. w uposażeniu zasadniczym, Związki Zawodowe żądają kolejnej podwyżki wynagrodzeń w roku 2023. Zarząd Spółki prowadzi mediacje ze Związkami Zawodowymi w celu załagodzenia sporu i doprowadzenia do osiągnięcia porozumienia. W najbliższy wtorek, tj. 14.11.2023 r. odbędzie się kolejne spotkanie mediacyjne – poinformował przewoźnik.

Centkowski w rozmowie z Interią podkreśla jednak, że owe 500 zł nie pokrywa inflacji, a strajk jest walką nie o poprawę bytu maszynistów, a jedynie o zachowanie ich status quo.

W środę (8 listopada) prowadzono rozmowy z mediatorem, ale one nie przyniosły skutku. Rozmowy ostatniej szansy wyznaczono więc na wtorek, jeżeli nie będzie porozumienia zapowiadany na 15 listopada strajk dojdzie do skutku. – Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż jeżeli dojdzie do strajku ostrzegawczego wszystkie pociągi planowane w rozkładzie jazdy pociągów w dniu 15.11.2023 r. w godzinach 6:00-8:00 zatrzymają się na najbliższej stacji/przystanku osobowym – czytamy w komunikacie WKD.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Od kogo maszyniści WKD domagają się podwyżki i grożą strajkiem? Tego w artykule jakby zabrakło?
Od marszałka Adama Struzika, bo to on jest ich pracodawcą?
Idą wybory samorządowe, więc PSL gdzie będzie mogło, będzie podkupywać wyborców, a dla tych kilkudziesięciu maszynistów zabrakło.

becia
10-11-2023 17:18

Ile zarabia maszynista WKD?

z11
10-11-2023 18:02

5.5tyś. Dostaje młody maszyista. Wypłatę podwyżki podjęto w październiku po wszczęciu sporu z pracodawcą.

Maszynista WKD
11-11-2023 06:05

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.