reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

09 2022

W sobotę ogólnopolski protest przeciwko CPK


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Skreśleni przez CPKW sobotę ogólnopolski protest przeciwko CPK - Grodzisk News


Jutro w centrum Warszawy odbędzie się protest przeciwko budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele miejscowości z całej Polski, które mogą być dotknięte przez tę inwestycję.


Poprzednio, 4 sierpnia protestujący zgromadzili się z transparentami przed budynkiem Sejmu RP przy okazji wysłuchania publicznego w izbie niższej parlamentu. Strona społeczna chciała wówczas z całą mocą wyrazić swe obawy wobec wprowadzenia znowelizowanej ustawy o CPK i wskazała na liczne niebezpieczeństwa wynikające z nowych przepisów. W sobotę 1 października odbędzie się kolejny protest.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Nie zgadzamy się na realizację megalomańskiego projektu, jakim jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego i Kolei Dużych Prędkości. Nie ma społecznej zgody na tą szkodliwą, kosztowną i  budowaną na ludzkiej krzywdzie inwestycję. Nie ma zgody na rozkradanie prywatnej własności i  łamanie praw gwarantowanych przez Konstytucję RP” – powiedziała Magdalena Darska-Serafin ze Stowarzyszenia Społeczność Stare Budy (gmina  Jaktorów, Mazowsze).

Protest ma się rozpocząć o godz. 11.00 w rejonie Ronda Charles’a de Gaulle’a (krzyżowanie Al. Jerozolimskich i Nowego Światu w Warszawie), skąd protestujący ruszą Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem pod siedzibę prezydenta RP.

Udział w manifestacji zapowiedzieli przedstawiciele miejscowości z całej Polski, które mogą być dotknięte przez inwestycje związane z CPK czyli megalotnisko, kolejowe „szprychy” Kolei Dużych Prędkości oraz autostradę A50. Najliczniej zapowiadają się mieszkańcy woj. mazowieckiego, wielkopolskiego, lubelskiego, łódzkiego i śląskiego; obecni będą również przedstawiciele Dolnego Śląska, Podkarpacia i Podlasia. Jak podają, chcą zaprotestować przeciwko przeskalowanym, niezasadnym inwestycjom, niszczeniu przyrody i krajobrazu oraz nieuchronnym wywłaszczeniom, jeśli inwestycja CPK będzie kontynuowana.

Zakończenie protestu zaplanowane jest na godz. 13.30.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

pis i psl dobrze żyja w grodzisku. nikt mieszkańcom nie pomoże z nich.

Sławek
30-09-2022 19:02

Sponsorowana imprezka protestacyjna.

Jack L.
30-09-2022 20:47

Ale jeździć drogami to chcą latać na wczasy samolotami też ale już żeby budować to nie bo po co niech u sąsiadów z zachodu to zrobią u nas będą na pieszo chodzić. Normalnie dziki zachód się tworzy ludzie jeszcze trochę a do jaskiń wrócą.

Lena
01-10-2022 09:48

pokaż wszystkie komentarze (8)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.