TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

08 2022

W regionie znów wybrzmią syreny


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

W regionie znów wybrzmią syreny - Grodzisk News


W czwartek w całym powiecie  planowane jest kilkukrotne uruchomienie syren wchodzących w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Będzie to sprawdzian dla systemu.


Test nastąpi 4 sierpnia w poszczególnych gminach naszego powiatu. Będzie polegał na głośnej próbie syren, z których wybrzmią zarówno komunikaty, jak i alarmy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

System działa i jest rozbudowywany w ramach przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków unijnych pod nazwą  „Mazowieckie Syreny +”. A jego całkowity koszt dla Mazowsza wyniósł ponad 13 mln zł, a 75 procent tej kwoty stanowi dotacja.

Realizacja projektu pozwala na powiadamianie obywateli o zagrożeniach na terenie województwa mazowieckiego; uruchamianie systemów z każdego szczebla zarządzania kryzysowego (gmina, powiat, województwo); możliwość przekazywania komunikatów głosowych o zagrożeniach; zachowanie poufności przekazywanych informacji pomiędzy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, a jednostką samorządu terytorialnego; możliwość utrzymania stałego kontaktu przez jednostki samorządu terytorialnego z administracją rządową szczebla centralnego; możliwość bezpośredniego otrzymywania informacji od instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej RP.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.