13 05 2020

W regionie powstanie kolejna świetlica

13.05.2020, godz.: 19:17
W regionie powstanie kolejna świetlica
fot. Urząd Gminy Brwinów

Nie tylko grodziska gmina stawia na świetlice. W te inwestuje także Brwinów, tworzący wraz z Podkową i Milanówkiem, Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów. Ruszyły prace przygotowujące do budowy obiektu w Kaniach, nieopodal drogi 719.

Jako się rzekło, to kolejna budowa świetlicy w brwinowskiej gminie po wcześniejszych inwestycjach w Owczarni i Domaniewie.

Świetlica w Kaniach powstanie przy ul. Piłsudskiego, ok. 100 m od ul. Warszawskiej (DW nr 719). Działkę o powierzchni 3000 m kw. gmina Brwinów pozyskała w 2015 r. Obecnie teren został przekazany wykonawcy i trwają tam prace przygotowawcze – wycinka krzaków i zarośli, budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej oraz wytyczenie geodezyjne obiektu.

– Zaplanowana powierzchnia zabudowy nowej świetlicy to 429 m2, a powierzchnia użytkowa wyniesie 404 m2. Budynek będzie składał się z dwóch kondygnacji – parteru wraz z poddaszem. W budynku będą m.in. dwie pracownie, aneks kuchenny, sala główna i toalety przystosowane do osób z niepełnosprawnościami. Pomieszczenia do zajęć będą miały charakter wielofunkcyjny z możliwością organizacji zajęć o różnym charakterze, w zależności od bieżących potrzeb. Na poddaszu znajdzie się miejsce na pomieszczenie techniczne – poinformował brwinowski magistrat.

Budynek będzie miał nowoczesną formę – o prostej i zwartej bryle, z tarasem pod dachem budynku świetlicy. Powstanie przy nim parking z 17 miejscami, w tym 1 dla osób z niepełnosprawnościami, plac zabaw, siłownia plenerowa dla dorosłych, wiata na 20 rowerów. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom świetlicy, ruch samochodowy, rowerowy i pieszy na terenie działki zostanie oddzielony. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2021 r.

– Świetlica w Kaniach będzie pełnić funkcję małego ośrodka kultury – tu mieszkańcy będą mogli się nie tylko spotkać i poznać nowe osoby czy wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, lecz także realizować różnorodne lokalne inicjatywy społeczno-kulturalne – zapowiadają urzędnicy.

Inwestycję zrealizuje warszawska firma MKL-BUD za nieco ponad 2,7 mln zł.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata