reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

03 2023

W Podkowie Leśnej Głównej nowa wiata już jest, a wkrótce remont budynku stacji [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Artur TusińskiW Podkowie Leśnej Głównej nowa wiata już jest, a wkrótce remont budynku stacji [FOTO] - Grodzisk News


Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński pochwalił się działaniem nowej wiaty na stacji głównej WKD w mieście ogrodzie. Poinformował również o rozpoczęciu wkrótce remontu budynku dworca.


– W budynku dworca Podkowa Leśna Główna zakładany jest remont pomieszczeń technicznych, wygrodzenia pomieszczenia dyżurnego ruchu oraz pomieszczenia magazynowego z toaletą i przedsionkiem – do którego będzie wejście z zewnętrznej strony budynku. Z części restauracyjnej (niewielkiej) zostanie wygospodarowane pomieszczenie kasy z zapleczem socjalnym. Restauracja pozostanie. Dworzec będzie pełnił funkcję jak dotychczas – wylicza włodarz.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Zaplanowano niezbędne prace budowlane, m.in. obróbki, izolacje, ubytki dachu, pomalowanie elewacji oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, która ma nawiązywać swoim wyglądem do historycznej w oparciu o zdjęcia. Przewiduje się przeprowadzenie prac stratygraficznych na wschodniej elewacji budynku w celu sprawdzenia, czy zachowany został na niej historyczny napis z nazwą stacji. W przypadku ujawnienia zachowania takiego napisu zostaną przeprowadzone roboty mające na celu jego odkrycie, poddanie konserwacji i wyeksponowanie – dodaje.

Obecna kostka betonowa nie zostanie wymieniona, natomiast od strony wschodniej teren zielony zostanie zagospodarowany w sposób inny niż dotychczas.

Wiata rowerowa zostanie wymieniona na nową, a przy niej znajdować się będzie paczkomat. Przeniesiona będzie też tablica reklamowa.

Tymczasem kilka zdjęć z widokiem na nową wiatę...

W Podkowie Leśnej Głównej nowa wiata już jest, a wkrótce remont budynku stacji [FOTO] - Grodzisk News
W Podkowie Leśnej Głównej nowa wiata już jest, a wkrótce remont budynku stacji [FOTO] - Grodzisk News
W Podkowie Leśnej Głównej nowa wiata już jest, a wkrótce remont budynku stacji [FOTO] - Grodzisk News
W Podkowie Leśnej Głównej nowa wiata już jest, a wkrótce remont budynku stacji [FOTO] - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.