TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

08 2021

W piątek kolejny protest. Tym razem przeciw przebiegowi linii kolejowej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayW piątek kolejny protest. Tym razem przeciw przebiegowi linii kolejowej - Grodzisk News


Na jutro zaplanowany jest kolejny protest związany z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tym razem manifestować swoje niezadowolenie będą mieszkańcy Domaniewa i Domaniewka.


Dziś w Wiskitkach odbył się protest mieszkańców Baranowa, Teresina i Wiskitek właśnie przeciw budowie CPK tutaj. Demonstrujący zablokowali m.in. drogę krajową nr 50. Jutro natomiast zaplanowano kolejny protest związany z tą wielką inwestycją.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak poinformował dziś Urząd Gminy Brwinów, na jutro na godziny od 7.00 do 10.00 zaplanowane jest zgromadzenie publiczne na skrzyżowaniu DW 701 (ul. Baśniowa) i drogi powiatowej (ul. Dzikich Łabędzi) w Domaniewie. – Jego celem jest sprzeciw mieszkańców Domaniewa i Domaniewka przeciw budowie kolei dużych prędkości do Centralnego Portu Komunikacyjnego przez te miejscowości. Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu – poinformował magistrat.

Mieszkańcy Domaniewa i okolic obawiają się, że budowa linii kolejowej między Warszawą a Centralnym Portem Komunikacyjnym negatywnie wpłynie na jakość życia w tym rejonie, a sama budowa będzie się wiązać z wywłaszczaniem nieruchomości.

W piątek kolejny protest. Tym razem przeciw przebiegowi linii kolejowej - Grodzisk Newsfoto: Urząd Gminy Brwinów


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.