TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

02 2016

W Parku Przyjaźni uzupełniają małą architekturę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Pod koniec października ubiegłego roku Podkowa Leśna przeprowadziła rewitalizację Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej z zastrzeżeniem, że dopiero za jakiś czas zamontuje tzw. małą architekturę ? m.in. ławki, lampy czy kosze na śmieci. Ostatnio takowa się pojawiła.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Całościowy projekt rewitalizacji obiektu opiewa na około 900 tysięcy złotych i po jego wdrożeniu nowe oblicze parku będzie wyglądać naprawdę reprezentacyjnie W ramach dwuczęściowego zdania wykonano parkowe alejki i instalacje nowe oświetlenie. Docelowo przewidziano parkowe ?pastorały? z oprawami LED-owymi, a także ławki i kosze i maszt, których montaż ? zgodnie z zapowiedziami ? nastąpił w terminie późniejszym.

Nawierzchnia ścieżki biegnącej dookoła składa się z wodoprzepuszczalnego żwiru sklejonego żywicą. Odnowione zostały również alejka główna i centralne placyki. Na murku żelbetonowym w centralnej części obiektu pojawiła się z kolei podświetlana płaskorzeźba przedstawiająca makietę miasta. Co ciekawe, została ulepiona przez uczniów podkowiańskiego gimnazjum pod kierunkiem architekta i artysty ceramika Anny Kasperkiewicz. silną stroną nowej estetyki parku wydaje się cała szata roślinna, wcześniej zaprojektowana i odpowiednio zaaranżowana łącznie kilkadziesiąt tysięcy okazów.

Uzupełniona mała architektura dopełnia teraz całości, czym nie omieszkał pochwalić się burmistrz Artur Tusiński na swoim profilu facebookowym. ? Pojawiły się nowe ławki w Parku Przyjaźni Polsko - Węgierskiej. Czekamy na kosze. Mała architektura będzie się sukcesywnie pojawiać na każdej nowo zrobionej ulicy ? zapowiedział włodarz.

Dodał również że miasto ogród ma w planach instalację stylowych latarni na terenie całej Podkowy. ? Czekamy na ogłoszenie konkursu na dofinansowanie modernizacji lamp. Dla każdej ulicy będzie opracowany indywidualny projekt. Założeniem jest nie tylko energooszczędność, ale i zróżnicowanie rodzaju oświetlenia nad drogami, chodnikami oraz przejściami dla pieszych. Projektowane ścieżki rowerowe też będą miały oświetlenie ? powiedział Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.