reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

30

10 2020

W najbliższych dniach cmentarze zamknięte


Grodzisk News


W najbliższych dniach cmentarze zamknięte - Grodzisk News


Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, że od jutra do poniedziałku włącznie cmentarze będą zamknięte.


reklama Grodzisk mazowiecki

- Podjęliśmy decyzję, że w dzień poprzedzający, jak i we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny cmentarze będą zamknięte - poinformował szef rządu. - Tradycja jest mniej ważna niż życie. Proszę powstrzymać się od wyjazdów, również poza miasta. Jeżeli pandemia nie będzie się nasilała, w drugiej połowie listopada będzie pewnie można odwiedzić groby - dodał.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowieckiPremier Morawiecki powiedział, że nie chce doprowadzić do sytuacji, gdzie na cmentarzach, czy w komunikacji publicznej będą się gromadzić duże skupiska ludzi. - Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po trzech tygodniach leżeć - zaznaczył.Premier zaapelował również do seniorów, aby ci którzy mogą, zostali w domach co najmniej przez najbliższe dwa tygodnie. - Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać się z dziećmi i młodzieżą, a jeśli już, to tylko w celu przekazania zakupów w reżimie sanitarnym i dystansie, bo od tego zależy wasze życie - wyjaśnił.Szef rządu wydał też dyrektywę dla administracji publicznej. Wszyscy pracownicy, którzy nie muszą pracować stacjonarnie, muszą to robić zdalnie. Tutaj też przez co najmniej dwa tygodnie. Do wprowadzenia pracy zdalnej premier zachęcał również w prywatnych firmach. - Musimy ograniczać kontakty między ludźmi, żeby przerwać transmisję wirusa - zaznaczył.Mateusz Morawiecki zaznaczył, że w listopadzie musimy zostać w domach, aby obniżyć poziom zachorowań i w grudniu, a może i pod koniec listopada odmrażać niektóre branże. Na razie nie będą wprowadzane też kolejne obostrzenia. - Dbajmy o to, żeby zabezpieczyć się przed rozwojem pandemii - nie wprowadzamy dodatkowych obostrzeń, bo chcemy dokładnie w przyszłym tygodniu przyjrzeć się, jak będzie rozwijała się pandemia - podkreślił.Premier odniósł się także do sprawy szczepionek na koronawirusa. - Odbyłem wczoraj spotkanie z Radą Europejską. Bardzo prawdopodobne jest pojawienie się szczepionki już w styczniu dla wszystkich tych, którzy ich najbardziej potrzebują - dla ludzi starszych i służb medycznych, na zasadzie dobrowolności - poinformował.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.