27 04 2020

W Milanówku powstanie dom treningowy dla osób z autyzmem. Potrzebny remont

27.04.2020, godz.: 07:43
W Milanówku powstanie dom treningowy dla osób z autyzmem. Potrzebny remont
fot. zrzutka.pl

Milanowski magistrat poinformował kilka dni temu o udostępnieniu fundacji budynku na potrzeby stworzenia domu treningowego dla osób autystycznych. Obiekt wymaga jednak kapitalnego remontu, na kóry ruszyła zbiórka pieniędzy w internecie.

Dom chce stworzyć Fundacja „Radośni” działająca w Milanówku i całym powiecie grodziskim. Jej celem jest wsparcie młodzieży i pełnoletnich osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin.

– Planujemy utworzenie domu mieszkalnictwa treningowego z intencją, że to miejsce stanie się w przyszłości prawdziwym DOMEM dla podopiecznych Fundacji. Pragniemy dać szansę osobom z autyzmem na zdobywanie nowych umiejętności, które przybliżą je do niezależnego, samodzielnego życia, a ich rodzinom przyniosą wytchnienie i dadzą nadzieję na to, że przyszłość ich dorastających dzieci będzie zabezpieczona. Docelowy Dom jest potrzebny osobom z autyzmem tak, jak tlen do życia – na równi ze wsparciem ze strony opiekunów, asystentów i terapeutów – mówią przedstawiciele fundacji.

– Bieżącym celem Fundacji jest zbiórka funduszy na remont Domu, użyczonego przez Burmistrza Miasta Milanówka. Obecnie budynek jest w bardzo złym stanie, elewacja oraz wnętrze budynku wymagają kapitalnego remontu. Fundacja musi wybudować nowe przyłącza – nie ma bezpośrednio doprowadzonego prądu, gazu i instalacji wodno-kanalizacyjnej. Wewnętrzne instalacje elektryczna i centralnego ogrzewania wymagają wymiany. Niezbędna jest też wymiana okien, kaloryferów, drzwi, białego montażu. Przygotowany kosztorys przewiduje minimum 331 tysięcy zł. nakładu finansowego, nie wspominając o wyposażeniu budynku, pokoi itp. – dodają.

Więcej szczegółów i możliwość wsparcia zbiórki TUTAJ.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.