TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

04 2021

W Książenicach powstanie park


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: ksiazenice.info/WizualizacjaW Książenicach powstanie park - Grodzisk News


W Książenicach powstanie nowe „zielone” miejsce do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Grodziska gmina przymierza się bowiem o wybudowania parku wokół stawu. Jak mówi nam burmistrz, w przyszłym roku powinna ruszyć realizacja tego zadania.


Pierwsze wzmianki o przyszłej inwestycji pojawiły się w 2017 roku, kiedy to radny Stanisław Kolasa wspierany przez mieszkańców Książenic oraz społeczność szkolną złożył pismo do urzędu gminy w sprawie przejęcia przez nią działki pod budowę parku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Obecny właściciel Firma  Agri-Rol pozytywnie ustosunkowała się do potrzeb mieszkańców i przeznaczyła działkę nr 16/51 o powierzchni 1,7977 ha w obrębie PGR Książenice i opracowała koncepcję powstania miejsca rekreacji i wypoczynku integracyjnego społeczności lokalnej.

O plany w kontekście inwestycji zapytaliśmy burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego. – Rzeczywiście, zwrócili się do nas radny Kolasa, sołtys Książenic i inni członkowie społeczności z prośbą o to, by na działce wokół stawu stworzyć park, zresztą zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego – potwierdza włodarz. – W tym roku mamy już zaplanowany cały szereg inwestycji, wiele jest już także w realizacji, ale w przyszłym zabierzemy się za sprawę parku – dodaje.

– Po załatwieniu kwestii formalno-prawnych, przygotowany zostanie projekt, a na jego podstawie stworzymy park – zaznacza Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

i znów Książenice a BIEDNA REMIZA OSP w Grodzisku nie może się doczekać REMONTU.Oj biedna ty jesteś REMIZO oj biedna,twoją największą winą jest to że pobudowana zostałaś w Grodzisku a nie Książenicach.

strażak ci ja jeden
08-04-2021 20:14

Pogonic stad tego burmistrza i Ziemie Grodziska. Po co nam kolejny park? Do ksiazenic to niedlugo nie da sie dojechac z grodziska po tej mozaice nawierzchni i dziurach. Tak wyglada wiekszosc drog w gminie. Niekiedy sa jeszcze zalane. Przepelnione szkoly, za malo przedszkoli, coraz wyzsze podatki i oplaty za smieci, brak kanalizacji, w kranach w lato nie plynie woda badz plynie cuchnący szlam, korki kilometrowe, a ci ludzie wywalają nasze pieniadze w błoto na kolejny park.

Marcin
09-04-2021 00:53

Na woichach ludzie budują i przyjeżdżają do centrum Grodziska Maz i korkują miasto. Parkingi powinny być po 20zl za godzinę. I by się trzy razy zastanowili nad przyjazdem do miasta.
Wiocha Książenice ma prawie wszystko to po co ci ludziska tak kursują i zanieczyszczają środowisko. Spaliny.
Szkoda słów.

Joanna
09-04-2021 06:01

pokaż wszystkie komentarze (22)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.