reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

09 2022

W Książenicach powstanie ośrodek kultury


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayW Książenicach powstanie ośrodek kultury - Grodzisk News


Grodziski magistrat szuka firmy, która zaprojektuje ośrodek kultury w Książenicach. Obiekt ma stanąć nieopodal tamtejszej szkoły podstawowej.


Ogłoszone postępowanie to kontynuacja działań mających na celu postanie obiektu kultury w Książenicach – w marcu 2021 r. powstała koncepcja takiego ośrodka przy ul. Marylskiego i na jej podstawie ma zostać zaprojektowany (choć gmina podkreśla, że koncepcję należy traktować poglądowo). Zostanie on zlokalizowany przy projektowanym placu miejskim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowy ośrodek powinien nawiązywać formą do architektury Szkoły Podstawowej w Książenicach, projekt ma zakładać budynek bez podpiwniczenia, częściowo trzykondygnacyjny z kondygnacją techniczną ukrytą pod dachem skośnym a na fragmencie dwukondygnacyjny. W środku mają się znaleźć m.in. sala wielofunkcyjna z widownią na 200 miejsc (podłoga sali płaska) i możliwością podziału na mniejsze sale za pomocą ściany mobilnej akustycznej, pokój obsługi mieszkańców, toalety, zaplecza, klatka schodowa, winda dla niepełnosprawnych, pomieszczenia techniczne. Na piętrze ma się znaleźć mediateka (max 50 osób) w formie aranżacji umożliwiającej czasowe wydzielenie 1-2 pomieszczeń za pomocą ścian szklanych, pokój personelu, projektornia, klatka schodowa, winda, toalety i pomieszczenia techniczne.

Ponadto wykonawca będzie zobowiązany do zaprojektowania wyposażenia budynku. Gmina oczekuje, że obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy budynku ma zostać zaprojektowany parking na 24 auta. Dodatkowo projektant ma dostarczyć osobną dokumentację dla systemu multimedialnego sali widowiskowej, który zostanie zrealizowany w drugim etapie inwestycji.

Urzędnicy zaznaczyli w dokumentacji przetargowej, że koszt budowy obiektu nie powinien przekroczyć kwoty około 4 mln zł. Wykonawca na przygotowanie pełnej dokumentacji będzie miał 330 dni od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Z jednej strony brakuje takiego miejsca patrząc na ilość osób mieszkających na osiedlu.
Z drugiej nie można wyjść na spacer bo drogi gruntowe, kurz, błoto.Maciek
25-09-2022 15:59

A kto bogatemu zabroni. Sie ma - sie buduje !!!

Jack L.
25-09-2022 16:47

Gmina Grodzisk Mazowiecki ma 35 wsi. W każdej wsi powstanie Ośrodek Kultury? A jeśli nie, to dlaczego? Jakie kryteria musi spełnić wieś, aby Urząd Miejski - za nasze pieniądze - wybudował w takiej wsi Ośrodek Kultury?

Becia
25-09-2022 18:30

pokaż wszystkie komentarze (15)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.