reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

03

04 2024

W czwartek rusza akcja szczepienia lisów na Mazowszu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayW czwartek rusza akcja szczepienia lisów na Mazowszu - Grodzisk News


Przez najbliższe dwa tygodnie (od 4 do 17 kwietnia) na terenie województwa mazowieckiego będzie prowadzona akcja wiosennego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.


Szczepionki w postaci brunatno-zielonych krążków o zapachu rybnym będą w tym okresie zrzucane bądź rozkładane w lasach, na polach i łąkach. Będzie to 30 dawek na 1 km kwadratowy. Doustny specyfik lisy podejmą tylko wtedy, gdy nie miał on wcześniej kontaktu z człowiekiem. Organizatorzy informują, że każdy kontakt człowieka ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do lekarza medycyny. Podobnie, gdy ze szczepionką zetkną się zwierzęta domowe – należy udać się do weterynarza.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zgodnie z zaleceniem producenta szczepionki w okresie 14 dni od jej wyłożenia należy ograniczyć zbiorowe polowania, a właściciele pupili prowadzali swoich pupili na smyczy, a koty trzymali w zamkniętym pomieszczeniu.

W 2021 roku Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował łącznie o 110. przypadkach wścieklizny u zwierząt nie tylko tych dziko żyjących, ale też domowych, np. kotów. W roku 2022 było to 31 przypadków. Z kolei w minionym roku nie potwierdzono nowych przypadków wścieklizny u zwierząt.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.