TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

06 2022

W czerwcu nowy, wakacyjny rozkład KM


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Koleje Mazowieckie/Mat. prasoweW czerwcu nowy, wakacyjny rozkład KM - Grodzisk News


12 czerwca zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Najważniejsze zmiany związane są z dalszą modernizacją stacji Warszawa Zachodnia. Wpłynie to także na ruch pociągów w obrębie linii skierniewickiej.


W myśl rozkładu od 12 czerwca ruch na naszej linii będzie zbliżony do obecnego. W dniach 13-14 sierpnia, z uwagi na budowę wiaduktu drogowego, ruch na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków będzie odbywał się po jednym czynnym torze. W tym terminie część pociągów do/z Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa zostanie odwołana.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Ponadto od 22 sierpnia, z uwagi na wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, wystąpią bardzo duże utrudnienia na całej linii. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu. Większość pociągów na linii Warszawa – Grodzisk zostanie odwołana lub będzie kursowała przez stację Warszawa Gdańska. Zostanie także uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa, w dni robocze, na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków – poinformowały Koleje Mazowieckie.

Specjalną, wakacyjną ofertą jest powrót pociągu „Słoneczny”, a także uruchomienie dodatkowego połączenia do Trójmiasta – pociągu „Słoneczny – BIS”.

Pociąg „Słoneczny” będzie wyruszał codziennie ze stacji Warszawa Centralna o godzinie 5:55,
a o 11:25 będzie już w Ustce, z której odjedzie o 12:11. Na stację Warszawa Centralna przyjedzie
o 18:04. Z kolei pociąg „Słoneczny – BIS” będzie kursował w soboty, niedziele i święta. Ze stacji Warszawa Zachodnia odjedzie o godzinie 9:03 i zakończy bieg na stacji Gdynia Główna o 12:56.
W podróż powrotną wyruszy z Gdyni Głównej o 18:29 i zakończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia minutę przed godziną 22.00.

Rozkład w takim kształcie będzie obowiązywał do 3 września.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.