TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

02

02 2021

W Chlebni powstanie "nowe jezioro". Umowa na działkę podpisana


Grodzisk News


foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.W Chlebni powstanie "nowe jezioro". Umowa na działkę podpisana - Grodzisk News


Grodzisk zamierza wybudować bodaj jeden z największych w regionie zbiorników wody opadowej na Mazowszu. Dziś podpisano akt nabycia przez gminę nieruchomości w Chlebni, na której w przyszłości pojawi się "nowe jezioro".


Zbiornik retencyjny powstanie na działce o powierzchni przeszło 50 hektarów, a taką inicjatywę podjęto już w sierpniu ubiegłego roku, kiedy rada miejska przyjęła uchwałę nadająca dalszy bieg sprawie.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Burmistrz Grzegorz Benedykciński cieszy się, że pomysł który zrodził się w latach 90-tych udało się sfinalizować. Orędownikiem tego pomysłu był sołtys wsi Chlebni. Radni Miejscy jednogłośnie zaakceptowali propozycję zakupu gruntu pod zbiornik – pisze grodziski magistrat.

Realizacja tego była możliwa z dwóch powodów: poprawiła się sytuacja finansowa gminy w ostatnich latach; pojawiła się możliwość pozyskania środków na budowę zbiornika – dodaje.

Nowy zbiornik będzie pełnił dwie funkcje: pierwsza polegać ma na retencji wody, zatrzymaniu jej na terenie gminy oraz zasileniu złóż wodonośnych; drugą będzie stworzenie pięknego miejsca do rekreacji.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

CO TAM ROBI KRUPSKI

OLA
02-02-2021 17:08

Bareja by tego nie wymyślił!

EMI
02-02-2021 19:55

A po co glinianki zostały zakopane?? przy zjeżdzie z autostrady nie tak dawno były zakopywane, teraz reklamy tam stoją. Po co takie głupoty robicie? Tam w Chlebni było miejsce do życia dla zwierząt, po co to robicie??? one już odbijają się od ogrodzeń: młode sarny, zające, dziki.....potem takie dziwne, że przychodzą do miasta. Tak samo w Grodzisku - gdzie jest Biedronka przy KFC i tam dalej wszystko zabudowane domkami i segmentami w stronę Okrężnej i łąki pod Milanówek( żadnych wolnych łąk już prawie nie zostało) pełno dzików przychodzi wiosną, aby szukać jedzenia. Ci, którzy się cieszą z tej potencjalnej wody w ogóle nie rozumieją - co to oznacza dla przyrody!!!!

Joanna
02-02-2021 20:13

pokaż wszystkie komentarze (25)

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.