reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

22

01 2023

W Brwinowie powstanie nowy mural


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.plW Brwinowie powstanie nowy mural - Grodzisk News


Niebawem miasto będzie zdobił kolejny mural. Ma on powstać na budynku dawnej kuźni w Brwinowie przy ul. Dworskiej 1.


Brwinowskie murale są wizytówką miasta i gminy. Wacław Kowalski od sześciu lat widniejący przy rondzie swojego imienia czy strażacy na budynku siedziby lokalnej OSP prezentują się znakomicie. Niebawem miasto ma ozdobić kolejny mural.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ten ma powstać na budynku przy ul. Dworskiej 1 u zbiegu z ul. Biskupicką, tam gdzie kiedyś funkcjonowała kuźnia. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na to zadanie. – Tym razem głównym tematem będzie historia. Na północnej ścianie szczytowej dobrze widocznej od strony drogi wojewódzkiej ul. Biskupickiej, ma pojawić się obraz wnętrza inspirowany „Kuciem kos” Artura Grottgera. Będzie to jednocześnie uczczenie rocznicy niepodległościowego zrywu Polaków z 1863 r. oraz przypomnienie o dawnej funkcji budynku – poinformował Urząd Gminy Brwinów.

Dokumenty konkursowe mają zostać opublikowane najpóźniej 25 stycznia. Uczestnicy na przygotowanie projektu, wizualizacji i kosztorysu będą mieć czas do końca lutego. Z autorem projektu, który zostanie oceniony najwyżej zostanie zawarta umowa na realizację muralu.

💬︎   dodaj komentarz

Burmistrz Kosiński w ostatnim roku rządzenie...poprawia sobie estetykę w miejscu zamieszkania...i tak się wydaje nasze pieniądze z podatków na nie potrzebne widzimisię

antyBurmistrz
22-01-2023 18:55

Pamietam, ze od konca II wojny światowej budową i naprawą drewnianych wozów (furmanek) zajmował się tam kołodziej (stelmach) pan Plamowski. Znajacych Brwinów sprzed wojny proszę o ew korektę.

Brwinowiak rocznik 1939 - 12 wrzesień
22-01-2023 19:46

Szanowny Panie, Szanowna Pani,

w 2016 r. czyli 2 lata po wyborach i 2 lata przed kolejnymi wyborami (zawsze jest czas przed wyborami) w Brwinowie pojawiło się wiele głosów, które odsądzały mnie od czci i wiary za plany wykonania muralu Wacława Kowalskiego na transformatorze w centrum Brwinowa.
Oto kilka ówczesnych cytatów:
- "To pomysł kogoś psychicznie niezrównoważonego",
- "Umieszczenie muralu p. Kowalskiego na murze transformatora, to szarganie zacnego obywatela Brwinowa w plebejskim stylu",
- Bedzie skandal".
Jeśli Pan/Pani nie wierzy, proszę kliknąć w link: https://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski/photos/a.130235117026203/1138492952867076

Tymczasem, po wykonaniu muralu ucichły wszelkie głosy negatywne a mural wrósł w naszą przestrzeń publiczną, znakomicie przypominając patrona naszego ronda.
Wierzę, że ze szczytową ścianą dawnej kuźni przy ul. Dworskiej róg ul. Biskupickiej będzie podobnie.

PS. Kończąc przepraszam Panią/Pana za to, że w 2023 r. przypada okrągła 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, z powodu której właśnie teraz ogłosiliśmy konkurs i planujemy wykonanie muralu w I połowie roku, chcąc go odsłonić w ściśle zaplanowanej dacie...

Arkadiusz Kosiński Burmistrz Brwinowa
23-01-2023 22:21
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.