reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

09 2022

VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. organizatoraVIII Marsz dla Życia i Rodziny w Grodzisku - Grodzisk News


Na początku października ulicami Grodziska przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Tegorocznym hasłem wydarzenia jest „I ślubuję Ci”, które jest bezpośrednim odwołaniem do przysięgi małżeńskiej.


Marsze dla Życia i  Rodziny organizowane są w całej Polsce w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Pierwszy taki marsz odbył się w 2006 roku. Od tego czasu marsze odbyły się w ponad 150 miejscowościach. Ambasadorami wydarzenia są takie osobistości jak m.in. znany dziennikarz Rafał Patyra, aktorzy Marcin Kwaśny i Dariusz Kowalski, salezjanin ks. Dominik Chmielewski SDB.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Główny ogólnopolski marsz odbył się 18 września w Warszawie, ale wydarzenie to odbywa się cyklicznie również w mniejszych miejscowościach w tym m.in. w Grodzisku Mazowieckim. Już za tydzień, w niedzielę 2 października po raz ósmy Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Grodziska.

Wydarzenie rozpocznie mszą świętą o godz. 11.30 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Piaskowej, a następnie marsz przejdzie ulicami miasta na Stawy Walczewskiego gdzie od godz. 13.00 będzie odbywał się piknik rodzinny.

Organizatorzy podkreślają, że tegoroczna edycja jest wyjątkowa ze względu na swoje przesłanie. Inicjatorzy chcą bowiem zwrócić uwagę na instytucję małżeństwa, która jest fundamentem życia rodzinnego, i społecznego. – Małżeństwo kobiety i mężczyzny, nierozerwalny związek dwóch kochających się osób to fundament życia społecznego i rodzinnego. Współczesne realia zmuszają nas do przypominania czym jest sakramentalny związek małżeński. W Polsce statystycznie rozpada się dziś co trzecie małżeństwo. W obliczu tak bolesnych statystyk, maszerując pod hasłem „I ślubuję Ci”, chcemy dać publiczne świadectwo o znaczeniu i wartości małżeństwa jako nierozerwalnego związku kobiety i mężczyzny – wskazuje Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Honorowy patronat nad imprezą objęli burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński oraz wójt gminy Żabia Wola Piotr Rybka. Patronem medialnym jest portal GrodziskNews.pl.VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Grodzisku - Grodzisk Newsfoto: Mat. organizatora


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Może niech ten Benek tak nie promuje tej "otwartości na przyjęcie dzieci" - w GM nie ma już miejsc w przedszkolach i szkołach.
A poza wszystkim - to patronatem należy obejmować wartościowe działania a nie ideologiczne bredzenie okraszone piknikiem.

Łubu dubu
25-09-2022 19:42

"Ideologiczne bredzenie" XD

XD
25-09-2022 19:55

A cóż to za marsz oszołomów?

xenna
25-09-2022 20:39

pokaż wszystkie komentarze (17)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.