TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

08 2021

VIII edycja „Biegam Pomagam” dla Maciusia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. organizatoraVIII edycja „Biegam Pomagam” dla Maciusia - Grodzisk News


W drugą niedzielę września odbędzie się cykliczna impreza „Biegam Pomagam” w Książenicach. Jak co roku, podczas imprezy będą zbierane pieniądze na szczytny cel. Tym razem zostaną one przekazane na leczenie dwuletniego Maciusia.


Książenicka impreza biegowa już na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych w regionie. Co roku we wrześniu do Książenic zjeżdża się mnóstwo miłośników biegania i zdrowego stylu życia, nie tylko po to aby zażyć sportu i świetnie się bawić, ale też i pomagać. Podczas imprezy zbierane są bowiem pieniądze na szczytny cel. W tym roku będzie to leczenie dwuletniego Maciusia z Grodziska. Historia jego i jego rodziny jest niezwykle poruszająca. Jego mama walczy ze stwardnieniem rozsianym, a chłopiec choruje na tak rzadką chorobę, że nie ma ona nazwy. Cechuje się ona deformacją kończyn. Niestety to nie wszystko, Maciuś ma też wadę mózgu, cierpi też na obniżone napięcie mięśniowe, ma lekką dysmorfię twarzy i dużą główkę. Ratunkiem dla dziecka jest operacja, którą trzeba zrobić prywatnie, ale to niestety kosztuje... Dokładną historię chłopca i jego bohaterskiej mamy, która walczy o zdrowie swojego syna poznacie na oficjalnej stronie zbiórki na operację.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A jaki jest program imprezy? Głównymi atrakcjami będą bieg charytatywny wokół szkoły w Książenicach, który będzie trwał 120 minut (maksymalna liczba uczestników to 500 osób) oraz mecz piłkarski youtuberów w Strefie Footballu. Ponadto w miasteczku biegowym będą takie atrakcje jak m.in. warsztaty dla dzieci, strefa fizjo, kącik z przekąskami, bezpłatny pomiar BMI oraz porady dietetyczne, dmuchańce, pokaz oldtimerów, czy miasteczko sportowe.

Program imprezy
9:00 – Otwarcie biura zawodów
9:00 – 10:45 – zapisy, odbiór pakietów startowych
9:30 – Oficjalne otwarcie imprezy – scena główna
10:45 – Wspólna rozgrzewka przed biegiem
11:00 – Start biegu
13:00 – Zamknięcie mety
12:00 – 13:30 – Wydawanie posiłków
13:30 – Podsumowanie imprezy, dekoracje zawodników
14:00 – Zakończenie imprezy biegowej
14:10 – 15:00 – Mecz youtuberów – Strefa Footballu

VIII edycja „Biegam Pomagam” dla Maciusia - Grodzisk News
VIII edycja „Biegam Pomagam” dla Maciusia - Grodzisk News
VIII edycja „Biegam Pomagam” dla Maciusia - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.