reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

08 2022

22-latek używał bezprawnie sygnałów pojazdów uprzywilejowanych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews22-latek używał bezprawnie sygnałów pojazdów uprzywilejowanych - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali 22-latka, który używał w prywatnym samochodzie sygnałów zarezerwowanych wyłącznie dla pojazdów uprzywilejowanych. Mężczyźnie grozi teraz nie tylko utrat tego sprzętu, ale także wysoka grzywna, a nawet areszt.


Patrolowcy podczas nocnej służby zwrócili na ul. Żyrardowskiej uwagę na forda, którego kierowca jechał z dużą prędkością, przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, nie ustąpił także pierwszeństwa pieszym na przejściu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Postępując w ten sposób 22-latek używał  sygnałów świetlnych i dźwiękowych dla pojazdów uprzywilejowanych. Samochód jego nie miał jednak znaczeń pojazdu służb, które mogą korzystać z sygnałów uprzywilejowania. Policjanci więc zdecydowali się zatrzymać auto i skontrolować 22-latka. W bezpiecznym momencie zatrzymali go kilka ulic dalej.

Sprawdzenie uprawnień 22-latka  do kierowania pojazdem uprzywilejowanym wykazało, że mężczyzna posiada zezwolenie, ale dotyczy ono zupełnie innego auta. Sygnały uprzywilejowania w fordzie zostały zatem zamontowane bezprawnie. Kierowca zapytany o powód takiego zachowania wyjaśniał, że musiał zawieźć pasażera do szpitala w innym mieście. Gdy jednak policjanci zaproponowali wezwanie karetki pogotowia, pasażer odmówił, uznając,  że już czuje się dobrze – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Jeszcze na miejscu kierowca musiał zdemontować urządzenia do nadawania sygnałów świetlnych i dźwiękowych, które funkcjonariusze zarekwirowali. Za wszystkie popełnione wykroczenia w ruchu drogowym mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna a nawet 14 dni aresztu.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.