reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

12 2022

Uważaj na sylwestrowe oferty last minute. Oszuści szczególnie aktywni w internecie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayUważaj na sylwestrowe oferty last minute. Oszuści szczególnie aktywni w internecie - Grodzisk News


31 grudnia to ostatni dzień starego roku, który wielu z nas chciałoby spędzić w niezapomnianych okolicznościach. Warto jednak zadbać by ten dzień zapadł nam w pamięć w pozytywnym znaczeniu, a nie z powodu oszustwa, którego ofiarami padliśmy.


Komenda Główna Policji przestrzega zatem by uważać na nieuczciwych kupujących i sprzedających usługi. Policjanci przedstawiają kilka wariantów oszustwa:

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–oferowana do wynajmu nieruchomość nie istnieje;

–podszycie się pod właściciela nieruchomości i oszukańczy wynajem miejsc na internetowych portalach sprzedażowych;

–przygotowanie strony łudząco podobnej do strony funkcjonującego hotelu, pensjonatu lub innego obiektu;

–wyłudzenie danych/środków od właściciela wynajmowanego obiektu  z wykorzystaniem portali społecznościowych lub sprzedażowych (np. wpłata zaliczki poprzez uznanie karty kredytowej);

– Ostrzegamy, by ze zwiększoną uwagą weryfikować oferty wynajmu domków, apartamentów,  pensjonatów, ale także potencjalnych zainteresowanych wynajmem, którzy mogą być oszustami. Jak co roku w tym czasie mogą pojawiać się ogłoszenia, które nęcą swoją wyjątkową ofertą cenową, doskonałą lokalizacją, kuszącymi zdjęciami wnętrz czy najatrakcyjniejszymi widokami. Początkowo kontakt z wynajmującym może przebiegać poprawnie jednak już po wpłaceniu zaliczki mogą pojawić się problemy z komunikacją.  To powinno być dodatkowym sygnałem, aby ponowie zweryfikować ofertę i nie narazić się na dodatkowe koszty związane z podróżą – przestrzegają policjanci.

– Sytuacja może być również odwrotna: kiedy oszust chce obierze sobie za cel właściciela wynajmującego np. apartament za pośrednictwem za pośrednictwem portali sprzedażowych. – Kontaktując się w sprawie wynajmu poza oficjalnym kanałem np. poprzez komunikator WhatsApp będzie chciał uregulować zaliczkę. W tym celu udostępni wynajmującemu link, z wykorzystaniem którego wyłudzi od wynajmującego dane do logowania się do bankowości lub dane kart płatniczych, co ostatecznie może skutkować wyczyszczeniem konta pokrzywdzonego – opisują mechanizm oszustwa policjanci.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.