14 01 2020

Uwaga na włamania do domów w regionie. „Więcej niż zwykle”

14.01.2020, godz.: 11:31
Uwaga na włamania do domów w regionie. „Więcej niż zwykle”
fot. Pixabay

Policja prowadzi dochodzenia w sprawie włamań domów w regionie. Wciąż nie udało się ująć sprawców włamań i kradzieży w Podkowie, o których pisaliśmy tutaj. A funkcjonariusze przyznają, że w ostatnich tygodniach wzrosła liczba takich zdarzeń.

– Liczba ta wzrosła szczególnie w okresie przed świętami Bożego Narodzenia, ale później także dochodziło do włamań w różnych miejscowościach powiatu. Chodzi jednak przede wszystkim o te, w których dominuje zabudowa jednorodzinna. Są to bowiem włamania do domów, a nie do mieszkań w blokach – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

– Cały czas prowadzimy działania mające na celu wytypowanie i ujęcie sprawców. Obecnie nie można jednak mówić, o seryjnym działaniu zorganizowanej grupy – dodaje Katarzyna Zych.

Jednocześnie policjanci apelują do mieszkańców o zgłaszanie każdego podejrzanie jeżdżącego samochodu (wolno jadącego, przystającego co chwilę, aby przyjrzeć się posesjom), reagowanie na włączone alarmy u sąsiadów, włączanie takiego alarmu nawet wtedy gdy nawet na krótki czas wychodzimy z domu (najwięcej kradzieży jest w godz. 17.00–21.00, kiedy właśnie na chwilę domownicy wychodzą na zewnątrz). Funkcjonariusze apelują również o zgłaszanie każdej grupy 3–4 mężczyzn wyglądającej podejrzanie, najczęściej idących z plecakami (brak samochodu pod nieruchomością okradaną, stoi zazwyczaj gdzieś dalej) oraz niepozostawianie kosztowności w widocznych i oczywistych miejscach.

1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Uwaga na włamania do domów w regionie. „Więcej niż zwykle””

  1. SS-1 pisze:

    Gdyby zlapanego złodzieja można by było bezkarnie zastrzelić na miejscu, to problem raz,dwa by został rozwiązany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata