reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

03

02 2023

Uwaga! Jest śnieżnie, będzie ślisko


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsUwaga! Jest śnieżnie, będzie ślisko - Grodzisk News


Od rana w naszym powiecie występują intensywne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Synoptycy prognozują, że im bliżej wieczoru, tym będzie bardziej ślisko. Stołeczny instytut meteorologii i gospodarki wodnej wydał dla Grodziska dwa ostrzeżenia.


Jedno dotyczy właśnie intensywnych opadów i utrzyma się dziś do wieczora. – Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm – podali synoptycy w dzisiejszym komunikacie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Drugi alert jest zaś komplementarny do pierwszego, gdyż po opadach mokre nawierzchnie będą zamarzać. – Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C. W ciągu dnia utrzyma się temperatura ujemna – ogłosiło IMGW.

To ostrzeżenie obowiązywać dzisiejszej nocy aż do rana, do godz. 7.00 w sobotę. Synoptycy nie wykluczają jednak przedłużenia bądź aktualizacji alertów.

Tak czy owak warunki na drogach są trudne, a mogą być jeszcze trudniejsze. Drogowcy apelują więc o zachowanie szczególnej ostrożności.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.