07 11 2019

Utwory Seweryna Krajewskiego i Ewy Bem w nowej aranżacji w Grodzisku

07.11.2019, godz.: 17:10
Utwory Seweryna Krajewskiego i Ewy Bem w nowej aranżacji w Grodzisku
Fot. Mat. prasowe

Piosenki Ewy Bem i Seweryna Krajewskiego w nowej interpretacji i aranżacji – taką propozycję mają dla grodziszczan organizatorzy cyklu „Koncertowa Mediateka”. W jego ramach utwory z repertuaru dwojga słynnych artystów zaśpiewa Marta Kuszakiewicz.

Marta Kuszakiewicz jest absolwentką Wydziału Piosenki Aktorskiej Średniej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pierwsze kroki na scenie stawiała dzięki Arturowi Barcisiowi, który w tamtym czasie  uczył  ją aktorstwa. Umiejętności szlifowała u takich artystów scen polskich jak Jacek Różański, Andrzej Ozga. Jest laureatką wielu nagród w konkursach piosenki tak zwanej „nieobojętnej”. Między innymi: I nagroda specjalna na „Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki lat 70-tych”, I nagroda na „Studenckim Jarmarku Piosenki” w Warszawie, I nagroda Polskiego Radia „Mikrofon dla wszystkich”. Wielokrotnie nagradzana w konkursach wokalnych w kraju i za granicą.

Organizator Koncertowej Mediateki charakteryzuje wokalistkę tak: – Wykonuje trudny i nietuzinkowy materiał muzyczny z wielką pasją, ekspresją i zaangażowaniem. W repertuarze artystki są znane i lubiane piosenki aktorskie: „Babę zesłał bóg” z repertuaru Renaty Przemyk, „Portugalczyk Osculati” Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory z Kabaretu Starszych Panów, „Zabawa podmiejska” Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego Millera z repertuaru Piotra Szczepanika, „Błędny rycerz” Włodzimierza Korcza i Wojciecha Młynarskiego – z repertuaru Michała Bajora, „Karuzela z Madonnami” Zygmunta Koniecznego i Mirona Białoszewskiego – z repertuaru Ewy Demarczyk, i wiele innych. Piosenki w recitalu Marty Kuszakiewicz połączone są słowem poetyckim napisanym przez samą wykonawczynię – powiada.

W klasycznym polskim repertuarze artystka czuje się zatem wyśmienicie. Warto będzie przyjść i posłuchać jej interpretacji piosenek Seweryna Krajewskiego i Ewy Bem. Koncert w Mediatece 15 grudnia o 16.00, wstęp wolny. Przy czym bezpłatne wejściówki będą do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwa bilety, miejsca są nienumerowane.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.