07 11 2019

Utwory Seweryna Krajewskiego i Ewy Bem w nowej aranżacji w Grodzisku

07.11.2019, godz.: 17:10
Utwory Seweryna Krajewskiego i Ewy Bem w nowej aranżacji w Grodzisku
Fot. Mat. prasowe

Piosenki Ewy Bem i Seweryna Krajewskiego w nowej interpretacji i aranżacji – taką propozycję mają dla grodziszczan organizatorzy cyklu „Koncertowa Mediateka”. W jego ramach utwory z repertuaru dwojga słynnych artystów zaśpiewa Marta Kuszakiewicz.

Marta Kuszakiewicz jest absolwentką Wydziału Piosenki Aktorskiej Średniej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pierwsze kroki na scenie stawiała dzięki Arturowi Barcisiowi, który w tamtym czasie  uczył  ją aktorstwa. Umiejętności szlifowała u takich artystów scen polskich jak Jacek Różański, Andrzej Ozga. Jest laureatką wielu nagród w konkursach piosenki tak zwanej „nieobojętnej”. Między innymi: I nagroda specjalna na „Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki lat 70-tych”, I nagroda na „Studenckim Jarmarku Piosenki” w Warszawie, I nagroda Polskiego Radia „Mikrofon dla wszystkich”. Wielokrotnie nagradzana w konkursach wokalnych w kraju i za granicą.

Organizator Koncertowej Mediateki charakteryzuje wokalistkę tak: – Wykonuje trudny i nietuzinkowy materiał muzyczny z wielką pasją, ekspresją i zaangażowaniem. W repertuarze artystki są znane i lubiane piosenki aktorskie: „Babę zesłał bóg” z repertuaru Renaty Przemyk, „Portugalczyk Osculati” Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory z Kabaretu Starszych Panów, „Zabawa podmiejska” Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego Millera z repertuaru Piotra Szczepanika, „Błędny rycerz” Włodzimierza Korcza i Wojciecha Młynarskiego – z repertuaru Michała Bajora, „Karuzela z Madonnami” Zygmunta Koniecznego i Mirona Białoszewskiego – z repertuaru Ewy Demarczyk, i wiele innych. Piosenki w recitalu Marty Kuszakiewicz połączone są słowem poetyckim napisanym przez samą wykonawczynię – powiada.

W klasycznym polskim repertuarze artystka czuje się zatem wyśmienicie. Warto będzie przyjść i posłuchać jej interpretacji piosenek Seweryna Krajewskiego i Ewy Bem. Koncert w Mediatece 15 grudnia o 16.00, wstęp wolny. Przy czym bezpłatne wejściówki będą do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwa bilety, miejsca są nienumerowane.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi