07 12 2018

Uszkodzone reklamy szpecą miasto

07.12.2018, godz.: 19:27
Uszkodzone reklamy szpecą miasto
Fot. grodzisk.pl

Grodziscy strażnicy miejscy prowadzą przedświąteczne porządki w przestrzeni publicznej. W oczy rzuciły im się uszkodzone lub zerwane reklamy, które psują estetykę miasta.

Strażnicy informują, że jest to spory problem i patrole zwracają szczególną uwagę na ten aspekt pilnując ładu i porządku w gminie. Funkcjonariusze podkreślają, że nawet jeśli reklama została zamieszczona legalnie, ale jest zerwana lub w złym stanie i psuje estetykę, to powiadamiają właściciela, aby ją naprawił lub usunął. – Wszystkim nam powinno zależeć na estetyce Naszego miasta i gminy. Zapomniane reklamy wyblakłe od promieni słonecznych, podniszczone z nieczytelnym przekazem lub umieszczone bez ładu w nadmiarze zamiast służenia przekazywaniem treści reklamowej, są tak naprawdę antyreklamą firmy lub świadczonych usług – mówią strażnicy miejscy.

Jeżeli ktokolwiek chce zamieścić taką reklamę, to powinien wiedzieć, że urządzenia reklamowe powinny zostać zgłoszone do Starostwa Powiatowego w Grodzisku i przestrzegać prawa budowlanego. Reklamy, które miałyby się znaleźć w pasie drogowym powinny być zgodne z przepisami o drogach publicznych, a także konieczna jest zgoda zarządcy drogi. Osoba, która chce zamieścić reklamę powinna również zapoznać się z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, bo najprawdopodobniej wprowadza on zakaz umieszczania takich reklam. Każda umowa najmu czy dzierżawy terenu pod reklamę powinna być zgłoszona do grodziskiej „skarbówki”.

Fot. grodzisk.pl

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Uszkodzone reklamy szpecą miasto”

  1. heyter pisze:

    wszystkie reklamy szpecą miasto =}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata