TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

06 2022

Uroczyste otwarcie brwinowskiego pałacu z atrakcjami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat prasowe/Urząd Gminy BrwinówUroczyste otwarcie brwinowskiego pałacu z atrakcjami - Grodzisk News


W sobotę 4 czerwca po czterech latach remontu będzie można podziwiać wnętrza zrewaloryzowanego pałacu w brwinowskim parku. Z kolei w niedzielę na gości będzie czekało wiele innych atrakcji, m.in. pokazy filmu VR i spektakl muzyczny dla najmłodszych.


Uroczyste otwarcie zabytkowego pałacu, który po latach odzyskał swój blask, rozpocznie się o godz. 16.00. Po części oficjalnej goście będą mogli wysłuchać koncertu fortepianowego w wykonaniu Łukasza Nagórki, mieszkańca Brwinowa i wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Głównym i najbardziej wyczekanym punktem programu będzie zwiedzanie wnętrz pałacu, które rozpocznie się o godz. 18. Na miejscu będzie można spotkać osoby zaangażowane w prace związane z remontem pałacu, więc będzie to doskonała okazja do zapytania o szczegóły dotyczące rewitalizacji budynku. Eleganckie i przestronne wnętrza nowej siedziby Brwinowskiego Ośrodka Kultury z pewnością zachwycą większość zwiedzających. Renowacja pałacu i zagospodarowanie terenu było dużym wyzwaniem, ale jednocześnie spełnieniem marzeń o reprezentacyjnej kulturalnej wizytówce miasta.

Niedziela 5 czerwca to czas atrakcji i zabawy. Od godz. 10 zainteresowani będą mieli szansę przenieść się w czasie, oglądając pokazy filmu VR „Nie kochać w taką noc”. Zakładając specjalne gogle, widzowie spotkają się z jednym z najbardziej znanych aktorów dwudziestolecia międzywojennego Aleksandrem Żabczyńskim. Blichtr międzywojennej rewii, kostiumy i muzyka – to wszystko w krótkometrażowej produkcji stworzonej przez Fundację Koncept Kultura w ramach projektu realizowanego wraz z Biurem Programu „Niepodległa” – Wirtualny Teatr Historii. Pokazom VR będą towarzyszyć interaktywne warsztaty tematyczne.

Przed pałacem atrakcje będą czekały także na najmłodszych. Poza animacjami dla dzieci odbędzie się spektakl muzyczny, podczas którego Myszka Tancereczka (w tej roli Joanna Lalek), opowie i zaśpiewa o swoich wakacyjnych przygodach, a będzie jej towarzyszyć kwartet smyczkowy Dagger. Wydarzenie dofinansowane w ramach cyklu koncertów „Przygody Myszki Tancereczki” przez Związek Artystów Wykonawców STOART.

Projekt pn. „Pałac w Brwinowie – rewaloryzacja zabytkowego obiektu z przeznaczeniem na działalność kulturalną i edukacyjną” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Uroczyste otwarcie brwinowskiego pałacu z atrakcjami - Grodzisk Newsfoto: Mat prasowe/Urząd Gminy Brwinów

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.