02 09 2019

Upiększania i ulepszania Stawów Walczewskiego ciąg dalszy

02.09.2019, godz.: 11:45
Upiększania i ulepszania Stawów Walczewskiego ciąg dalszy
fot. Marcin Masalski

Choć główna wielomilionowa rewitalizacja Stawów Walczewskiego została już przeprowadzona, to ów teren wciąż się zmienia, instalowane były chociażby nowe pomosty. Zmiany pójdą jednak znacznie dalej. Grodziski magistrat ogłosił przetarg na dokumentację projektową obejmującą trzy duże zadania.

Pierwsze dotyczy kompleksowego zagospodarowania terenu poprzez budowę ścieżek mineralnych, oraz z kostki brukowej; organizację nowej plaży, wiat rowerowych i śmietnikowych a także wypoczynkowych, wykonanie terenów zielonych, budowę placu zabaw.

Druga część obejmie tzw. zagospodarowanie terenu przy ul. Sportowej na cele społeczne. Pojawią się tereny zielone, mała architektura, zamontowane zostaną też gry plenerowe do bezpłatnego wykorzystania przez odwiedzających teren. Planowany jest też zakup i montaż namiotów na potrzeby organizacji jarmarku regionalnego. Teren przeznaczony pod w/w zagospodarowanie ma powierzchnię ok. 2580 mkw i znajduje się pomiędzy ulicami Daleką, Mokronoskich i Sportową.

Trzecia część projektu zawierać ma szczegóły zagospodarowania terenu Stawów Walczewskiego na wlocie rzeki Rokicianki. – Fragment terenu pomiędzy ul. Warszawską i zbiornikami wodnymi był wydzielony z projektu autorstwa Atelier Architektury Radosław Żubrycki z powodu nieuregulowanego stanu prawnego. Aktualnie stan ten jest regulowany prawnie i nowy podział ewidencyjny zostanie wkrótce wprowadzony na mapy geodezyjne. W ramach tego zadania do zaprojektowania i wybudowania pozostają: odcinki ścieżek pieszo-rowerowych i mostek nad rzeką Rokicianką – czytamy w specyfikacji zamówienia.

Projekty mają być gotowe w osiem miesięcy od dnia zawarcia umowy z wykonawcą.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.