TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

29

08 2020

Umowy na modernizację trzech ulic podpisane


Grodzisk News


Umowy na modernizację trzech ulic podpisane - Grodzisk News


Burmistrz Grzegorz Benedykciński podpisał umowy z wykonawcami przebudowy al. Sadowej w Książenicach oraz budowy ulic Akwarelowej w Odrano Woli i Żwirowej w Grodzisku.


reklama Grodzisk mazowiecki

Na przebudowę drogi w Książenicach burmistrz Benedykciński podpisał umowę z firmą EFEKT (zdjęcie główne), która zdecydowała się zrealizować zadanie za blisko 350 tys. zł. Inwestycja obejmie wykonanie nakładki asfaltowej na odcinku 610 m z wykorzystaniem istniejącej nawierzchni z kruszyw jako podbudowa oraz utwardzenie nawierzchni poboczy kruszywem kamiennym. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje obsługę geodezyjną, zabezpieczenie terenu robót, tymczasową i stałą organizację ruchu, wykonanie dokumentacji powykonawczej. Droga ma być gotowa do końca października tego roku. Z kolei budowę ulic Akwarelowej i Żwirowej powierzono firmie MABAU, z którą w miniony czwartek burmistrz Benedykciński podpisał umowę. Ta inwestycja jest znacznie droższa ? gmina zapłaci blisko 7,5 mln zł. Jednak i zakres prac jest znacznie większy w porównaniu do inwestycji w Książenicach.

Fot. grodzisk.pl
Zadanie obejmuje wykonanie na obu ulicach m.in. rozbiórki istniejącej nawierzchni, wycinki drzew kolidujących z inwestycją, a następnie budowę jezdni o nawierzchni asfaltowej, ścieżki rowerowej na całej długości drogi z betonu asfaltowego oraz chodnika z kostki brukowej. Odwodnienie zaprojektowano do kanalizacji deszczowej. W zakres budowy wchodzi także przebudowa kolidującej infrastruktury: sieci wodociągowej, przyłączy wodociągowych, przebudowa kanalizacji sanitarnej, sieci gazowej, sieci energetycznych NN i SN oraz sieci teletechnicznej. Na całej długości w kanalizacji zostanie ułożony przewód światłowodowy. Firma Mabau powinna przeprowadzić inwestycję maksymalnie przez rok. Podpisanie umów oznacza, że w najbliższym czasie prace powinny ruszyć.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.