reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

29

08 2020

Umowy na modernizację trzech ulic podpisane


Grodzisk News


Umowy na modernizację trzech ulic podpisane - Grodzisk News


Burmistrz Grzegorz Benedykciński podpisał umowy z wykonawcami przebudowy al. Sadowej w Książenicach oraz budowy ulic Akwarelowej w Odrano Woli i Żwirowej w Grodzisku.


reklama Grodzisk mazowiecki

Na przebudowę drogi w Książenicach burmistrz Benedykciński podpisał umowę z firmą EFEKT (zdjęcie główne), która zdecydowała się zrealizować zadanie za blisko 350 tys. zł. Inwestycja obejmie wykonanie nakładki asfaltowej na odcinku 610 m z wykorzystaniem istniejącej nawierzchni z kruszyw jako podbudowa oraz utwardzenie nawierzchni poboczy kruszywem kamiennym. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje obsługę geodezyjną, zabezpieczenie terenu robót, tymczasową i stałą organizację ruchu, wykonanie dokumentacji powykonawczej. Droga ma być gotowa do końca października tego roku. Z kolei budowę ulic Akwarelowej i Żwirowej powierzono firmie MABAU, z którą w miniony czwartek burmistrz Benedykciński podpisał umowę. Ta inwestycja jest znacznie droższa ? gmina zapłaci blisko 7,5 mln zł. Jednak i zakres prac jest znacznie większy w porównaniu do inwestycji w Książenicach.

Fot. grodzisk.pl
Zadanie obejmuje wykonanie na obu ulicach m.in. rozbiórki istniejącej nawierzchni, wycinki drzew kolidujących z inwestycją, a następnie budowę jezdni o nawierzchni asfaltowej, ścieżki rowerowej na całej długości drogi z betonu asfaltowego oraz chodnika z kostki brukowej. Odwodnienie zaprojektowano do kanalizacji deszczowej. W zakres budowy wchodzi także przebudowa kolidującej infrastruktury: sieci wodociągowej, przyłączy wodociągowych, przebudowa kanalizacji sanitarnej, sieci gazowej, sieci energetycznych NN i SN oraz sieci teletechnicznej. Na całej długości w kanalizacji zostanie ułożony przewód światłowodowy. Firma Mabau powinna przeprowadzić inwestycję maksymalnie przez rok. Podpisanie umów oznacza, że w najbliższym czasie prace powinny ruszyć.

💬︎   dodaj komentarz

PANI BURMISTRZ W ZESZLYM ROKU PISALISMY O ZROBIENIE DROGI W LAKACH NA UL MOKREJ OD UL CHLEWINISKIEJ BARDZO PROSZE O ZROBIENIE TO NIE DUZY KAWALEK JEST CIEZKO CHDZIC A SZCZEGULNIE JAK SIADA ZDROWIE

DANUTA
29-08-2020 12:32
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.