reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

08 2020

Umowy na modernizację trzech ulic podpisane


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Umowy na modernizację trzech ulic podpisane - Grodzisk News


Burmistrz Grzegorz Benedykciński podpisał umowy z wykonawcami przebudowy al. Sadowej w Książenicach oraz budowy ulic Akwarelowej w Odrano Woli i Żwirowej w Grodzisku.


Na przebudowę drogi w Książenicach burmistrz Benedykciński podpisał umowę z firmą EFEKT (zdjęcie główne), która zdecydowała się zrealizować zadanie za blisko 350 tys. zł. Inwestycja obejmie wykonanie nakładki asfaltowej na odcinku 610 m z wykorzystaniem istniejącej nawierzchni z kruszyw jako podbudowa oraz utwardzenie nawierzchni poboczy kruszywem kamiennym. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje obsługę geodezyjną, zabezpieczenie terenu robót, tymczasową i stałą organizację ruchu, wykonanie dokumentacji powykonawczej. Droga ma być gotowa do końca października tego roku. Z kolei budowę ulic Akwarelowej i Żwirowej powierzono firmie MABAU, z którą w miniony czwartek burmistrz Benedykciński podpisał umowę. Ta inwestycja jest znacznie droższa ? gmina zapłaci blisko 7,5 mln zł. Jednak i zakres prac jest znacznie większy w porównaniu do inwestycji w Książenicach.

Fot. grodzisk.pl
Zadanie obejmuje wykonanie na obu ulicach m.in. rozbiórki istniejącej nawierzchni, wycinki drzew kolidujących z inwestycją, a następnie budowę jezdni o nawierzchni asfaltowej, ścieżki rowerowej na całej długości drogi z betonu asfaltowego oraz chodnika z kostki brukowej. Odwodnienie zaprojektowano do kanalizacji deszczowej. W zakres budowy wchodzi także przebudowa kolidującej infrastruktury: sieci wodociągowej, przyłączy wodociągowych, przebudowa kanalizacji sanitarnej, sieci gazowej, sieci energetycznych NN i SN oraz sieci teletechnicznej. Na całej długości w kanalizacji zostanie ułożony przewód światłowodowy. Firma Mabau powinna przeprowadzić inwestycję maksymalnie przez rok. Podpisanie umów oznacza, że w najbliższym czasie prace powinny ruszyć.

💬︎   dodaj komentarz

PANI BURMISTRZ W ZESZLYM ROKU PISALISMY O ZROBIENIE DROGI W LAKACH NA UL MOKREJ OD UL CHLEWINISKIEJ BARDZO PROSZE O ZROBIENIE TO NIE DUZY KAWALEK JEST CIEZKO CHDZIC A SZCZEGULNIE JAK SIADA ZDROWIE

DANUTA
29-08-2020 12:32


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.