25 01 2019

Umowy na kolejne inwestycje podpisane

25.01.2019, godz.: 09:13
Umowy na kolejne inwestycje podpisane
Fot. grodzisk.pl

Burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński podpisał umowy na realizację kolejnych trzech zadań inwestycyjnych – przebudowę ul. Wioślarskiej, przedłużenie ul. Kierlańczyków i budowę tam parkingu, a także na budowę dróg w Natolinie wraz z oświetleniem.

Jeżeli chodzi o pierwsze zamówienie, zakłada ono rozbiórkę istniejącej nawierzchni a także budowę nowej z kostki betonowej. Ponadto mają się pojawić nowe miejsca parkingowe. Z tego samego materiału mają być wykonane zjazdy do posesji. Wykonawca ma wybudować odwodnienie drogi, a także oświetlenie uliczne. Ma się pojawić 12 nowych opraw oświetleniowych typu LED, a stare słupy zastąpią nowe. – Ulica Wioślarska umożliwi wjazd na teren Stawów Walczewskiego. Będą tam miejsca parkingowe, będzie ładna zawrotka, a przede wszystkim, co dla mieszkańców tamtych okolic niezwykle ważne, nowa droga zredukuje poziom hałasu i kurzu – podkreśla Grzegorz Benedykciński. Koszt tej inwestycji to 1,42 mln zł. Aż 80 proc. tej kwoty pokryje unijna dotacja.

Burmistrz Grodziska zaznaczył też znaczenie dodatkowego parkingu na Kierlańczyków. – Brakuje nam miejsc parkingowych w rejonie sądu, Mediateki, policji, więc budowa parkingu jest bardzo potrzebna. Uporządkuje to znacznie sytuację parkingową w tym rejonie – powiedział włodarz. W ramach zadania ma powstać parking przy ul. Kierlańczyków. Plac będzie miał powierzchnię 400 metrów kwadratowych, zostanie w pełni oświetlony i wyposażony w kanalizację odprowadzającą nadmiar wód opadowych. Inwestycja obejmie także budowę krótkiego łącznika ul. Kierlańczyków z planowanym parkingiem. Koszt to 850 tys. zł.

Burmistrz odniósł się też do inwestycji w Natolinie. Podkreślił, że przy planowaniu inwestycji w Natolinie brano pod uwagę bezpieczeństwo mieszkańców oraz jakość dróg wewnątrz osiedla, które zdecydowanie wymagają poprawy. Na ul. Kasieńki od ul. Marcina do końca drogi ma zostać ułożona nawierzchnia bitumiczna wraz ze zjazdami z kostki brukowej i odwodnieniem oraz oświetleniem ulicznym. Na ul. Kornelii i Hanny przewidziano z kolei utworzenie ciągu pieszo-jezdnego o nawierzchni z kostki betonowej. Tutaj również pojawi się oświetlenie. Nowe latarnie pojawią się także na ul. Sylwii. Zadanie pochłonie 895 tys. zł.

Przetargi na te inwestycja wygrała firma MABAU z Baniochy. Pierwsze dwie inwestycje powinny być gotowe do końca czerwca, a trzecia do 20 listopada.

💬︎ 3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Umowy na kolejne inwestycje podpisane”

 1. Red pisze:

  A na rondzie na Królewskiej woda jak stała tak stoi. Może warto by najpierw naprawić to na co wydano duże pieniądze ponad rok temu.

 2. Kierowca autokaru pisze:

  Nowe inwestycje a prostych rzeczy nie moga zrobic… kiedy zniknie calo dobowy parking na chodniku na obroncow getta ?? Chyba ma byc 150 cm chodnika a jest moze 50cm jak zaden kretyn niestanie jak mu sie uda… kobiety z wozkami ida ulica to jest to propagowane bezpieczenstwo ??? To taki problem postawic zakaz czy postawic slupki ?? Wyjechac z parkingu kolo bloku to wysuniecie calej maski samochodu zeby cos zobaczyc to jest to bezpieczenstwo ???

 3. Andrzej pisze:

  Developer z Wioślarskiej jak zwykle doczekał się ulicy z kosteczki, a my mieszkający 25 lat mamy na swoich ulicach błoto, nie wspomnę o terenach wiejskich.Tam to już czas się zatrzymał w miejscu 25 lat temu.
  A gdzie zrównoważony rozwój gminy, o którym p.Burmistrz nie mówi nic ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.