TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

12 2022

Umowy na dofinansowanie lokalnych dróg podpisane


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w WarszawieUmowy na dofinansowanie lokalnych dróg podpisane - Grodzisk News


W czwartek (22 grudnia) w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyło się oficjalne podpisanie umów na dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dwie z nich dotyczyły dróg z naszego regionu.


Umowy parafowano na łączną kwotę 39 mln zł, które otrzyma 15 samorządów. Za tę kwotę zostanie zmodernizowanych łącznie 18,5 km dróg. Wśród nich są dwie drogi z naszej okolicy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podkowa Leśna w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzyma 700 tys. zł dotacji na rozbudowę ul. Gołębiej. Całkowity koszt inwestycji to 2,3 mln zł. Przebudowa Gołębiej obejmuje 600-metrowy fragment ulicy (od drogi wojewódzkiej 719 do ul. Bażantów).

Drugą inwestycją z naszego regionu, która zostanie dofinansowana to rozbudowa ulicy Żukówka i ulicy Ekologicznej stanowiących ciąg drogowy biegnący z Błonia w kierunku Żukowa. Kwota dotacji to 2,6 mln zł, a cała inwestycja pochłonie ponad dwukrotnie więcej – blisko 5,5 mln zł.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na  szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.