reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

01

02 2024

Umowa na remont strażnicy w Izdebnie Kościelnym podpisana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Umowa na remont strażnicy w Izdebnie Kościelnym podpisana - Grodzisk News


Strażacy ochotnicy z Izdebna Kościelnego doczekają się wreszcie wyczekiwanego remontu swojej remizy. Dziś (1 lutego) włodarze Grodziska podpisali z firmą wykonawczą stosowny kontrakt.


Pomimo unieważnienia dwóch wcześniejszych przetargów wszystko wskazywało na to, iż trzecie postępowanie zakończy się sukcesem. I tak też się stało: Grodziski magistrat przeznaczył na remont strażnicy prawie 77 tys. zł, podczas gdy najniższa oferta złożona przez firmę Blu Water Karolina Mroczkowska-Smolińska opiewała na niespełna 53 tys. zł, a druga w kolejności – firmy Art Prestige Solution wynosiła niecałe 70 tysięcy. Jedynie trzecia oferta znacząco przekraczała zakładany budżet. Firma Zatos z Winnicy zażyczyła sobie 116,5 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ostatecznie magistrat wybrał ofertę najniższą. Inwestycja. zakłada montaż zadaszenia nad drzwiami wejściowymi do budynku, skucie i odtworzenie elewacji ściany frontowej w rejonie bram segmentowych, w miejscach widocznego odspojenia mozaiki; a także poprawę izolacji przedniej ściany budynku, tak by chroniła go przed przesiąkaniem wody.

Wykonawca wyłoniony w przetargu usunie też ślady zawilgocenia po wewnętrznej stronie ścian, naprawi spękania tynków, wymieni też zabudowę konstrukcji dachu na obudowę z blachy. Remont przejdą ponadto podłogi, drzwi wewnątrz budynku zostaną wymienione, podobnie jak drzwi wejściowe do budynku.

Specyfikacja zamówienia przewiduje także wymianę źródeł światła w budynku na LED-owe i poprawę części elementów instalacji elektrycznej.

W warunkach inwestycji wydłużono czas realizacji zadania do 160 dni. To zaś oznacza że za około pięć miesięcy, w połowie bieżącego roku ujrzymy odnowione oblicze remizy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Dlaczego od kiedy wiceburmistrzem jest p.Cegliński cały czas gmina inwestuje w strażaków?

Olka
01-02-2024 19:15

Jest pewnie wiele powodów, ale zawsze przed wyborami samorządowymi wbija się do strażaków, i są różne festyny, które mają zgromadzić wyborców. I to się udawało zawsze.

Sławek
02-02-2024 20:54
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.