13 03 2019

Umowa na przebudowę ul. Promiennej podpisana

13.03.2019, godz.: 07:50
Umowa na przebudowę ul. Promiennej podpisana
Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki

Burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński podpisał wczoraj umowę na przebudowę ul. promiennej w Adamowiźnie.

Jak już wcześniej informowaliśmy, gmina z trzech ofert wybrała propozycję firmy Gruntbudowa, która opiewała na 1,85 mln zł. We wtorkowe popołudnie formalności stało się zadość i burmistrz oraz przedstawiciel tej firmy podpisali umowę na realizację zadania, co oznacza, że roboty niebawem wystartują.

A jaki jest zakres inwestycji? Chodzi przede wszystkim o rozbudowę istniejącej ulicy poprzez budowę chodników oraz wykonanie nawierzchni z kostki betonowej i przebudowę zjazdów oraz budowę linii kablowej oświetlenia ulicznego i wykonanie odwodnienia oraz utwardzenie terenu. Można zatem mówić o modernizacji kompleksowej.

W dokumentacji ujęto wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej o grubości 8 cm i szerokości jezdni równej pięciu metrów. Ulica Promienna będzie zwieńczona placem manewrowym do zawracania samochodów osobowych. W ciągu ulicy Promiennej zaprojektowano także chodnik o szerokości dwóch metrów. W związku z przebudową drogi trzeba będzie wydłużyć przepust.

Specyfikacja obejmuje też wykonanie odwodnienia na odcinku: Promienna – Osowiecka – Niedźwiedzia. Zaprojektowano utwardzenie z kostki betonowej i dodatkowe miejsca postojowe na potrzeby funkcjonowania przedszkola.

Inwestycja ma być gotowa najpóźniej w grudniu tego roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.